Zihni Şahin’den Mustafa Demir’e : Yalan, iftira, safsata…

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin, Başkan Mustafa Demir'in dünkü meclis toplantısında yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. "Suskunluğumuz asaletimizdendir ancak artık yeter. Her toplantıda, her platformda 11 aylık dönemimizi suçluyor. Söyledikleri tamamen yalan, iftira ve safsatadır" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin, Başkanı Mustafa Demir‘in açıklamalarına sert çıktı. Başkan Demir, dün gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda meclis üyelerinin özellikle ‘borçlanma’ ile ilgili eleştirilerine verdiği yanıtta, “Belediye borçları artmadı hatta azaldı. Yusuf Ziya Yılmaz çok örnek ve güzel bir belediyecilik örneği gösterdi. Ama ondan sonraki 11 aylık bir ara dönem oldu. Kimse kusura bakmasın o dönemde belediyenin canına okundu” sözleri, eski başkan Zihni Şahin’in sert tepkisine yol açtı.

Zihni Şahin

Zihni Şahin : Suskunluğum asaletimdendir

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Zihni Şahin, “Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, zaman zaman, çeşitli platformlarda sürekli benim görev yaptığı 11 aylık döneme atıfta bulunuyor, ağır suçlamalarda yöneltiyor. Bunların tamamı yalandır ve iftiradır. Bugüne kadar olan suskunluğumuz ise korkaklığımızdan ya da suçlu olduğumuzdan değil asaletimizdendir ancak artık hakikaten yeter” dedi.

Zihni Şahin, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz göreve geldiğimizde eski yönetimin ihalelerini gerçekleştirdik yeni bir büyük ihaleye bile çıkmadık. Hal böyle iken Büyükşehir’in canına nasıl okuduk? Aşırı işçi alımından bahsediyor. Doğru değildir. Aşırı işçi alımını tam tersine kendisi yapmıştır. Sadece kendi medya ordusunu kurmak için 50’ye yakın kişiyi istihdam ettiğini herkes biliyor.

thumbnail
İlişkili Haber
Başkan Demir muhalefete sert çıktı : Oyun oynamayın

Bakanlık yapmış birisinin böyle mesnetsiz iddialarla sadece 11 ay görev yapmış bizleri bu şekilde, sık sık suçlaması hakikaten akıl işi değildir. Doğru değildir, adaletli değildir. Bunu defalarca yapmasına karşın sesimizi çıkarmadık. Gerek duymadık. Polemik yaratılsın istemedik. Üstelik aynı partinin 2 belediye başkanıyız, camiaya, partiye zarar vermeyelim dedik. Israrla aynı suçlamaları, üstelik ortada hiçbir şey yokkken, üstelik beni çok iyi tanıyor olmasına rağmen yöneltmeye devam etmesi, kesinlikle sağlıklı bir ruh yapısının ürünü değildir.

Zihni Şahin

Zihni Şahin : İftiraların takdiri Samsun halkınındır

Kıymetli Bafralılar ve kıymetli Samsunlular, değerli hemşehrilerim, bizlerin nasıl hizmet ettiğimizi, hangi şartlar altında, hangi büyük mücadelelerle belediye başkanlığı yaptığımızı çok iyi bilmektedirler. Sayın Mustafa Demir’in bize yönelik iftiralarının, suçlamalarının ve hezeyanlarının takdirini kıymetli hemşehrilerime bırakıyorum. Zaman en büyük hakimdir. Hak’ka ve adalete olan inancımız tamdır.”

Eski Başkan Zihni Şahin, Mustafa Demir’in, “Yusuf Ziya Yılmaz çok örnek ve güzel bir belediyecilik örneği gösterdi” sözlerine de değinerek, “Geldiği günden bu yana sayın Yusuf Ziya Yılmaz’ın tüm izlerin adeta ortadan kaldırmaya çalışan sayın Mustafa Demir değil midir? Bir dönem daha milletvekili olma olasılığı çok yüksek olan sayın Yılmaz’a karşı sayın Demir’deki bu değişimin nedeni acaba nedir? Eserlerini yok etmeye çalıştığı sayın Yılmaz’ı şimdi niçin övüyor? Takdir elbette bir kez daha kamuoyunundur” dedi.

Zihni Şahin’den Mustafa Demir’e : Yalan, iftira, safsata…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!