Zabıta ekiplerinden marketlere sıkı denetim

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri fiyat artışlarına yönelik zincir marketlerde fahiş fiyat ve etiket denetimi yaptı.

Zabıta ekipleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, ilçede marketleri sık sık denetliyor. Vatandaşların kaliteli ve uygun ürünlere ulaşması ve fahiş fiyat uygulamalarının önüne geçmek için denetimlerini sıklaştıran İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri zincir marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fiyat denetimi gerçekleştirdi.

Zabıta ekipleri

Yapılan denetimlerde alışveriş arabalarını gıda ve temel ihtiyaç malzemeleriyle dolduran zabıta memurları not ettikleri reyon fiyatları ile kasa fiyatlarını karşılaştırdı.

Zabıta ekipleri

Denetimlerde temel gıda malzemeleri başta olmak üzere temizlik ürünleri sebze, meyve ile ihtiyaç maddelerinin son kullanma tarihleri de tek tek incelendi.

Zabıta ekipleri

Zabıta ekipleri sürekli sahada

“Denetimlerimiz rutin olarak sürmekle birlikte vatandaşlarımızdan bu konularda olumsuz bir durumla karşılaşmaları halinde Alo 153 Kent Yönetimi üzerinden aramalarını talep ediyoruz” diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”Ayrıca vatandaşlarımızın ürünlerin raf etiketi ile kasadaki fiyatını mutlaka karşılaştırmalarını öneriyoruz. Haksız fiyat artışı tespit eden ya da bu konuda zarar gördüğünü düşünen vatandaşlarımız ise Ticaret Bakanlığına bağlı tüketici danışma hattı Alo 175’i arayarak ihbarda bulunabilirler” ifadelerini kullandı.

Zabıta ekipleri

 

Zabıta ekiplerinden marketlere sıkı denetim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!