Zabıta ekipleri kaldırım işgaline ‘dur’ dedi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zabıta ekipleri İlkadım ilçesinde kaldırım işgali yapan esnafı denetledi.

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde kaldırım işgali yapan esnafı denetledi. Özellikle uyarıları dikkate almayan esnafa idari para cezası uygulandı. Zabıta ekipleri, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine denetimlerini sıklaştırdı.

Kaldırımlar ve yol kenarlarının iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçebilmek çalışma yapıldı. Kaldırım işgali yapan iş yeri sahipleri önce uyarıldı. Daha sonra da uyarıları dikkate almayanlar hakkında Kabahatler Kanunu 38.maddesine istinaden idari işlem yapılacağı bildirildi.

Zabıta ekipleri
Zabıta ekipleri İlkadım ilçesinde kaldırım işgaline karşı denetim yaptı.

Zabıta işgale müdahale etti

19 Mayıs, Zafer, Kale ve Karadeniz mahalleleri ile  Saadet ve Dr.Kamil Caddesi’nde denetim yapıldı. Uyarılara aldırış etmeyerek reklam tabelaları ve ürün tezgahlarını kaldırmayan dükkan sahiplerine müdahale edildi.

Esnafımızın duyarlılık göstermesini istiyoruz

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş denetimlerle ilgili şunları söyledi:

Necattin Demirtaş
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş.

“İlçemizde bazı işyerlerimizin kaldırım işgalleri konusunda vatandaşlarımızdan şikayetler aldık. Ayrıca iş yerlerinin bu konuya itina göstermediklerini belirledik. Esnafımızda geçmiş yıllardan kalan bir alışkanlık var. Bunu bertaraf edebilmek için uğraş veriyoruz. Yaya kaldırımları işyeri sahiplerinin değil yayaların yürüyüş alanı. Bunu her fırsatta söylüyoruz. Esnafımızın özellikle bu konuya duyarlılık göstermelerini istiyoruz.

“İlçemizdeki sorunlara yönelik pratik adımlar atacağız”

Bu durum özellikle halkımızın yoğun olarak kullandığı ana arterlerde kangren haline geldi. Sık sık şikâyet konusu oluyor. Seyyar sorunu ve sokağa taşan gıda ürünleri hakkında pratik adımlar atacağız. Bununla birlikte söz konusu sorunların ilçemizde çözümünde kararlıyız.

Vatandaşların bu tür konularda oluşabilecek herhangi bir olumsuzluk karşısında belediye zabıta birimine Alo 153 hattında rahatlıkla ulaşabileceklerini tekrardan hatırlatmak istiyorum. Özellikle vatandaşlarımızın rahatı için kararlılıkla çalışacağız.

Ayrıca umuma açık işyerlerine yönelik denetimler gerçekleştirerek kanuna aykırı çalışma yürüten işyerleri hakkında kapatmaya kadar varan cezai yaptırımlar uygulayacağız. Yaptığımız denetimlerde uyarılarımızı dikkate alan vatandaşlarımıza, duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Zabıta ekipleri kaldırım işgaline ‘dur’ dedi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!