Bizimle İletişime Geçin

Editörden

Yusuf Abdioğlu : 100.yılda şampiyonluk bizim

Yusuf Abdioğlu, Cumhuriyetin 100.yılında şampiyon olacaklarını söyledi.

Yılport Samsunspor’un yeni transferi Yusuf Abdioğlu, kulüp medyasına konuştu. Kayseri’de süren yeni sezon hazırlıklarını değerlendiren tecrübeli futbolcu; taraftara da mesaj yolladı.

Kayseri kampının güzel geçtiğini ifade eden Yusuf Abdioğlu; “Samsun’daki kampımıza ben biraz geç katıldım ama Kayseri’deki kampa takımla birlikte geldik. Bizim için yorucu ve güzel bir kamp dönemi oluyor. Hocalarımız bizi sezona hazırlayabilmek için bu dönemde yükleniyorlar. Doğal olarak bizim de yorucu günlerimiz oluyor. Bizim de sezonda ayakta kalabilmek için bu kamp dönemine ihtiyacımız var” dedi.

Takım bütünlüğü önemli

Takım bütünlüğünün çok önemli olduğunu belirten Yusuf Abdioğlu şunları söyledi;

 

Yusuf Abdioğlu

“Geçen sene Samsunspor’un iyi bir kadrosu vardı. Ancak içeride bazı şeyleri galiba toparlayamadılar. Bunu gelirken bana da söylediler. Biz de ligin tecrübeli oyuncuları olarak bunu çok iyi biliyoruz. Ayrıca buradaki birlikteliği çok iyi sağlamanız gerekiyor. Birliktelik sağlanmadıkça sezon içerisindeki çatlak sesler oluyor.

Bu çatlak sesler belki ilkten gözükmüyor ama mağlubiyetten sonra gün yüzüne çıkıyor. Takıma çok büyük zararlar veriyor. Bu sene hep beraber arkadaşlarla buna dikkat ediyoruz. Ayrı ayrı takılmıyoruz. Birlikte eğlenmeye ve gülmeye çalışıyoruz. Takım bütünlüğü bizim için çok önemli.

Benim bireysel hedefim ikinci planda. Öncelik takımın şampiyonluğu. Bu şehre gelmek benim adıma hem büyük bir sorumluluk hem de büyük bir zorluk. Çünkü kolay olmayacağını biliyorum. Bu şehirde yaşadığım, sevdiğim insanlar var.

Onların da benden beklentisi var. Ondan dolayı benim iki kat yüküm var. İnşallah bu sezon sonunda bu yükü güzellikle taçlandırıp şampiyonluk kupamızı şehrimize getireceğiz. Buna inanıyoruz. Bunun için emek vereceğiz. Bizim için güzel bir yıl olacağını düşünüyorum. Birliktelikten güç doğacak.

Şuan için kulüp içerisinde personeller ve yöneticiler bu bütünlüğü sağlamak için önemli bir özveri veriyor. İnşallah hocalarımız ile birlikte bunların hepsini aşacağız. Bu sene bizim için aile ortamında güzel bir yıl geçecek.

Yusuf Abdioğlu

Yusuf Abdioğlu : Hedef Süper Lig

Samsunspor Süper Lig’deyken beni değerlendirdiler. O zaman sakatlanmıştım ve ameliyat olmuştum. O zamanlar ben çok iyi pozisyonda değildim ama biraz daha sabır edinilebilinirdi. Sabredilmedi ve bende kendim ayrıldım. Süre alamadığım için ayrılmak zorunda kaldım.

Tabiki de gönül kırgınlığım yok. O zaman çok zoruma gitmişti ama şimdi daha önemli yerdeyim. Şuanda şehrin en büyük markasındayım, Atatürklü armadayım. Samsunspor benim için çocukluk hayaliydi ve gerçek oldu.

Futbol sayesinde çoğu hayalimi de gerçekleştirdim. En yüksek hayalim Süper Lig’de oynamaktı ve onu da gerçekleştirdim. Şuan Samsunspor’a geldim ve bir hayalimi daha gerçekleştirdim. Şimdiki hedefim Samsunspor formasını terletip, hakkını verip Süper Lig’e çıkartmak ve inşallah da Süper Lig’de burada devam etmek.

Eski stadyum şehir içinde olduğu için yolda birbirilerimizi çağırarak stada giderdik. 20 kişiyle başlardık stada kadar 100 kişi olurduk. Ben o anları unutmuyorum. Taraftarın galibiyeti istediğini, evine mutlu dönmeyi en iyi ben biliyorum. Bizim için onları mutlu etmek çok önemli. Ama onların da biraz sabırlı olmaları gerekiyor.

Takımımız yeni kuruluyor. Yeni kurulan takımlarda her zaman seri galibiyetler olmayabilir. Bazen performans düşüklüğü olabilir. Kaliteli bir kadro kurulduğunu düşünüyorum. Ne olursa olsun, biz kendi bütünlüğümüzü kaybetmediğimizde başarıya ulaşacağımızı düşünüyorum.

Samsunspor

Taraftarımız bize inansın

Çünkü bizler sahada kötü olduğumuzda taraftarımız bize maçı kazandırabilir. Ya da taraftarımız az olduğunda bizler sahada çok fazla mücadele edip biz 3 puanı alabiliriz. Bu bütünlüğü de sağlamamız gerekiyor. O yüzden sabırlı olmalarını istiyorum. Samsunspor’un büyüklüğünü biliyoruz bunu da inşallah Süper Lig’e çıktığımızda tüm Türkiye’de görecek.

Karadeniz insanı biraz sabırsızdır. Siz çok iyi oynadığınızda kazanacaksınız diye bir şey yok. Kötü oynadığınızda da kaybedeceksiniz diye bir şey yok. Ama gol dakika 90’da da gelse 3 puan kazanıyorsunuz, 1’inci dakikada da attığınız zaman 3 puan kazanıyorsunuz.

Taraftarımız bize inanmalı. Öncelikle bunu biz kendimiz sağlayacağız. Sahada o ruhu göstereceğiz. O ruhu gösterdikten sonra da hep birlikte başarılı olacağız. İnşallah Süper Lig’e çıkacağız. Cumhuriyet’in 100. yılında da şampiyonluk en çok bize yakışacak.

Yorum Yap

Yorum Yap覺n

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Editör

Editörden

Yüksel Yıldırım camiaya mesaj verdi: Tek yumruk olalım

Yüksel Yıldırım

Yüksel Yıldırım, Yılport Samsunspor camiasına mesaj verdi: Bizimle olmaya var mısınız büyük Samsunspor taraftarı? Tek yumruk olalım

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, kendi sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Geride kalan sezonu değerlendiren Yıldırım, Süper Lig yolundaki bu sezon öncesi tüm camiayı tek yumruk olmaya davet etti.

Kendi sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Başkan Yıldırım, “2021-2022 sezonu artık geride kaldı. Geçirdiğimiz dönemde sizleri tatmin edecek bir yönetim tarzı ve futbol sergilememiş olabiliriz.

Yüksel Yıldırım camiaya mesaj verdi

Ancak Yılport Samsunspor’umuzun başarısı için çok savaşlar verdiğimizin ve niyetimizin her zaman iyi olduğunun bilinmesini isteriz. İnanın Samsunspor olarak sadece saha içi etkenler ile değil, aynı zamanda saha dışı etkenler ile de mücadele içerisindeyiz.

Yüksel Yıldırım

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım (Fotoğrafta)

Bu mücadelemizde büyük bir sabır gösteren ve bizleri anlayışla karşılayan; siz vefakar ve cefakar taraftarlarımıza minnettarız. Birlikte yükseleceğiz. ‘Cumhuriyetimizin 100. yılında şampiyonluk en çok Samsun’a yakışır’ mottosu ile çıktığımız yolda gelin en alttan, en üste kadar sevdasına hizmet eden tüm gönüldaşlar ‘tek yumruk’ olalım.

Takımımıza sahip çıkıp başarıya koşalım. Bizimle olmaya var mısınız büyük Samsunspor taraftarı?” ifadelerini kullandı.

Destek mesajları geldi

Başkan Yıldırım’ın çağrısının ardından birçok Samsunspor taraftarı paylaşımın altına birlik-beraberlik yorumları ile destek verdi. Taraftarlar yapılan transferlere de olumlu mesajlar yazdı. Özellikle transferler nedeniyle teşekkür edildi.

Okumaya devam et

Editörden

Gaetan Laura : Güçlü, hızlı ve olağanüstü atletik

Gaetan Laura ismi Yılport Samsunspor sosyal medyasından camiaya duyuruldu.

Başkan Yüksel Yıldırım‘ın “Nihayet artık Samsunspor’umuzunda boğalar gibi gerçek bir KARA BOĞASI olmak üzere…. Az kaldı…” tqitinin ardından merakla beklenen isim açıklandı. Kulüp tarafından yapılan açıklamada; kara boğa ; Gaetan Laura

Arjantin asıllı Fransız golcü, Kırmızı-Beyazlıların yeni sezonda en büyük kozu olacak.

Fransa Ligue 2 takımlarından Quevilly-Rouen takımında 23 maç 11 gollük performans ortaya koyan Fransız golcü; 2019-200 sezonunda aynı ligin bir başka takımı Paris FC ile 3 yıllık kontrat imzaladı.

Gaetan Laura

3 sezonda 52 maç 14 gol

30 Haziran 2023 yılına kadar Paris FC’de sözleşmesi bulunan Fransız oyuncu, 2020’den bu yana bu formayla çıktığı 52 maçta 14 gole imza attı. Geçen sezon ligin ilk yarısını Paris’te geçirdi. Devre arasında da İtalya 2.Lig ekiplerinden Cosenza’ya kiralandı.

Yine geçen sezon Paris’te 18 maçta 4 gol, Cosenza’da ise 15 maçta 1 gole imza attı. Güçlü fiziği ve sürati ile dikkat çeken oyuncu, alt yaş gruplarında gösterdiği performansı lig seviyesine taşımadı.

Gaetan Laura

Gaetan Laura olağanüstü atletik

‘Parlatılmaya yeni başlayan bir pırlanta’ benzetmesi yapılan 26 yaşındaki Gaetan Laura için şu yorumlar yapıldı:

“Çok yüksek bir atletik potansiyele sahip. Başarısızlıkları oldu. Herkes gibi hatalar yaptı ama her zaman kendine inandı. Saygıyı hak ediyor. Gaetan, her zaman iyi anlaşılmayan, çok karakterli, tam bir insan. Ayrıca kendini yapılandırması, üst düzey futbolun kodlarını öğrenmesi gerekiyordu. Çalışmak için zekası vardı. Doğru tavrı benimsedi. Ve onun güvenini kazandığınızda, gerçek bir asker oluyor.”

“Olağanüstü” atletik niteliklere sahip bir oyuncu olarak tanımlanan Gaetan Laura, Yılport Samsunspor’da nasıl bir performans sergileyecek merakla bekleniyor…

Okumaya devam et

Editör Seçimi

    Copyright © 2021