Yüksel Başkanın arabesk yaklaşımı!

Yüksel Başkan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüksel Başkanın mevcut arabesk yaklaşımı bırakıp böyle bir metodoloji izleyeceğini düşünmekse “kendimizi avutmak” ya da “polyannacılık oynamak” diye okunur sanıyorum.

Yazarımız Salih Çakır’ın Yüksel Başkanın yönetim modelini eleştirdiği Erzurum FK beraberliği sonrası kaleme aldığı yazı;

Samsunspor

Yılport Samsunspor’un 3 puana çok yaklaştığı maçta yine önemli bir kayıp yaşadık. Dışarıdan bakıldığında, elimizden kayıp giden 2 puandan daha da fazlasını kaybediyor gibi görünüyoruz.

Bayram hoca strese girmiş olmalı…

Başkanın ve başkanın sahadaki elçisi Batu Kaplan’ın saha içerisine dahiliyeti otorite boşluğunun derinleşmesine yol açmışa benziyor.

Zaten yetkinliği sınırlı ve naif karakterli Bayram hoca böyle bir ortamda daha da strese girmiş olmalı ki, Altay maçında gösterdiği oyuna müdahale başarısını takip eden iki maçta tekrarlayamadı. Ayrıca oyun akışına dair hatalı değerlendirmeler yaptı.

Yüksel Başkan

Yüksel Başkanın yaklaşımı…

Penaltı atışı öncesinde Hasan ile Boldrin arasından yaşananları ve oyuncu değişikliğine yapılan başkan-Batu müdahalelerini vs dinledikçe de bu tespitlerimizin doğru olduğuna kanaat getirmek kolay oluyor.

Kayıp sezonlarımıza bir yenisi daha eklenmesin diye, çok gecikmeden, güçlü bir figürü futbolun başına, modern metotları benimsemiş bir ekibi de futbolcuların başına getirmek gerekiyor.

Kendimizi avutmak…

Vizyon sahibi (!) ve futbol alimi (!) Yüksel Başkanın mevcut arabesk yaklaşımı bırakıp böyle bir metodoloji izleyeceğini düşünmekse “kendimizi avutmak” ya da “polyannacılık oynamak” diye okunur sanıyorum.

İnşaat Mühendisi Salih Çakır
General Manager

Yüksel Başkanın arabesk yaklaşımı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!