Bizimle İletişime Geçin

Video

Yücel Uyar : Türkiye’nin en iyi altyapı tesislerine sahibiz

Yücel Uyar, altyapı yatırmlarına değindi. Başkan Yüksel Yıldırım’a teşekkür etti.

Yılport Samsunspor Futbol Akademi Direktörü Yücel Uyar, Kanaldaa’ya konuk oldu. Kanaldaa Youtube’da Kırmızı Saha programına konuk olan Uyar, altyapının önemine vurgu yaptı.

Yücel Uyar

Yücel Uyar bu sorulara cevap verdi

 • Altyapı nedir?
 • Samsun özellikle son dönemde Yüksel Yıldırım başkanlığında altyapı ayrı bir önem veriyor. Bu yatırımları nasıl değerlendiriyorsunuz?
 • Altyapı noktasında biz bu işin neresindeyiz? Emekleme dönemi mi, gelişim dönemi mi, nasıl tarif edersiniz?
 • Profesyonelleşme anlamında, ülkemizdeki altyapı tesis ve çalışmalarını yeterli buluyor musunuz? Neler önerebilirsiniz?
 • Alt yaş milli takımlarına gönderdiğiniz oyuncular da var. Kulübün altyapı organizasyonuyla ilgili neler söylersiniz?
 • Altyapı oyuncularının gelişim aşamalarında genel olarak karılaştıkları zorlukları aktarır mısınız? Size göre, profesyonelleşme sürecinde en çok dikkat etmeleri gereken hususlar nelerdir?
 • Veliler, aileler işin ne kadar içinde?
 • A takımla nasıl çalışıyorsunuz? Bağınız nasıl?
 • Mevcut yönetim altyapıya gerçekten önem veriyor. Herkes sizden yeni Serkanlar, Cenkler, Celiller, Ercanlar bekliyor. Altyapı buna hazır mı?
 • Son olarak altyapı hocaları için neler söylersiniz? Bu noktada yeterli potansiyele sahip miyiz, yeterli miyiz?

Gençlere önem

Altyapıdan A Takım’a, tesislerden gelişim liglerine kadar bir çok konuda önemli mesajlar verdi.

Polat Yaldır, Yunus Emre Çif, Ali Kılıç, kaleci Ali Taha ve Muhammet gibi genç oyuncuların gelişimine dikkat çekti.

Genç oyuncuların daha fazla süre alması gerektiğine vurgu yaptı.

Yorum Yap

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Editör

Video

Çeken akıntıya dikkat çekti, aileleri uyardı

Çeken akıntıya dikkat çeken Doç. Dr. Faruk Aylar, “Aileler çocuklarını gözlerinin önünden ayırmasın” dedi.

Rip akıntısı, diğer adıyla çeken akıntıya dikkat çekildi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Faruk Aylar, Karadeniz’de sık rastlanılan bu tehlikeye karşı uyarılarda bulundu.

Kanaldaa Youtube kanalında ‘Cevap Bekleyen Sorular’ programının konuğu olan Doç. Dr. Aylar, şunları söyledi:

Rip akımları, kıyıdan açık denize doğru olan hızlı bir kıyı akıntısıdır. Dalgalı havalarda görülen ve kısa süren bir akıntıdır. Rip akıntıları tüm Karadeniz sahillerinde görülebilen kuvvetli akıntılardır. Rüzgârlı, fırtınalı ve dalgalı havalarda görülür. Dalga yüksekliği arttıkça Rip akıntısının gücü de artar.

Çeken akıntıya dikkat

Çeken akıntıya dikkat!

Halk arasındaki yaygın söylentilerin aksine, bu akıntılar insanları dibe çekmezler. Akıntıya kapılanları kıyıdan uzaklaştırıp açığa doğru taşırlar. Boğulma olayları, nispeten güvenli sığ sulardan açığa doğru çekildiğini fark eden insanların, korku ve panikle çırpınarak kıyıya dönmeye çabalamaları ve sonuçta yorgun düşerek kendilerini su üzerinde tutamamaları sonucunda gerçekleşmektedir.

Genelde ancak dikkatli bir gözle bakıldığında fark edilir. Suya girmeden önce dalga yönünü mutlaka kontrol edin. Rengi, çevresindeki su rengine nazaran daha koyudur ve su derinliği fazladır.

Rip akıntısının olduğu kesimde dalgalar kesintiye uğrar. Kıyıdan denize doğru taşınan köpük, yosun veya bir nesne arayın.
Mümkünse sahil şeridi yüksek bir yerden kontrol edilmelidir.

Çeken akıntıya dikkat

Okumaya devam et

Video

Celil Yüksel : Hayalimi Samsunspor ile gerçekleştireceğim

Celil Yüksel

Celil Yüksel, Avrupa hedefi olduğunu belirterek, “Bunu Samsunspor ile gerçekleştireceğim” dedi.

Yeni sezon hazırlıklarını Kayseri’de sürdüren Yılport Samsunspor’un yeni transferlerinden Celil Yüksel, kampın çok güzel geçtiğini belirtti.

Yeni sezona çok iyi hazırlandıklarını belirten Celil Yüksel; “Kamp çok güzel gidiyor. Sezona çok iyi hazırlanıyoruz. Memleketime geldim. Çok çabuk adapte oldum. Takımda arkadaşlık çok güzel. Hem yemek de hem de antrenman sonrası hep bir aradayız. Antrenmanlarda da çok sıkı çalışıyoruz” dedi.

Avrupa hayalim

Avrupa’da top oynamayı çok istediğini ifade eden Celil Yüksel, “Küçük yaştan beri hedefim Avrupa idi. Zaman geçtikçe bunu düşünmeye başlıyordum. Fakat halen hedefim değişmedi. Avrupa’da oynamayı çok istiyorum.

Belki bunu Samsunspor ile başarırım. Taraftarımız bizi saha içerisinde çok desteklemeliler. Beraber hücum yapıp, beraber defans yapmalıyız. Bize itici güç olmaları gerekiyor. Birlikte güzel başarılara imza atacağız.

Bir gün hayatımın Samsunspor ile kesişeceğini biliyordum. Şuanda doğru zaman. Bunda da başkanımızın çok büyük payı var. Beraber bir yola çıkmak istedik. Bende bu yolda onunla birlikte olmayı tercih ettim” diye konuştu.

Celil Yüksel

57.yıl coşkusu

Kulübün 57’nci yılını da kutlayan orta saha oyuncusu; “Samsunsporumuzun 57’nci yılımız kutlu olsun. Çok güzel görüntüler izledik. Daha önceki yıllarda da takip ediyordum.

Çok duygulandım. Daha önce başka formalar altında bunu takip ediyordum. Bu sezon da Samsunspor forması altında takip ettim.

Bu benim için daha duygulandırıcıydı. Kutlama için yaktığımız meşaleleri, umarım sezon sonu da şampiyonluk için yakarız” şeklinde konuştu.

Sezon sonu şampiyon olmak istediklerini belirten Celil Yüksel; “Oyun tarzım biraz mücadeleci. Topla oynamayı seviyorum. Bu senede takım için elimden geleni yapacağım.

Hocam bana hangi görevi veriyorsa onu yapacağım. Bu sene umarım takım olarak taraftarlarımızı gururlandırırız. Sezon sonu da şampiyon olmayı çok istiyoruz” dedi.

Okumaya devam et

Video

Sedat Uygun : İngilizce dünyanın en basit dili

Sedat Uygun

Sedat Uygun, Türklerin İngilizceyi konuşmakta neden zorlandığını anlattı.

AmericanLIFE Samsun Kurucusu Sedat Uygun; Kanaldaa Youtube kanalında yayınlanan ‘Anlat İşini‘ programına konuk oldu.

İngilizce öğrenmenin püf noktalarını anlattı. İngilizce öğrenmek için daha çok maruz kalmak gerektiğini vurgulayan Uygun, ingilizcenin dünyanın en basit dili olduğunu söyledi.

Sedat Uygun

Eğitmenler, bilginin en fazla üretildiği ve en hızlı yayıldığı dilin İngilizce olduğunu vurgulayarak; ‘mesleğiniz ne olursa olsun, başarınız, bu dile hâkimiyetinize bağlıdır’ görüşünü savunuyor.

Peki İngilizceyi öğrenirken nelere dikkat etmek gerekli?

İngilizceyi hem anlayıp hem nasıl konuşabiliriz?

Mesleki İngilizce neden önemli? Yabancı dil öğrenmeyi kolaylaştıran yöntemler neler?

En kolay öğrenme için hangi yaş aralıklarında; hangi yöntemler kullanılmalı?

Yabancı dil öğrenenler arasında “Anlıyorum ama konuşamıyorum”; “Konuşabiliyorum ama yazamıyorum” gibi ifadeler yaygın. Bunlar neden kaynaklanıyor ve nasıl çözülür?

Tüm bunları AmericanLIFE Samsun Kurucusu Sedat Uygun sorduk.

Merak edilen bu soruların cevapları için programı keyifle dinlemeniz dileğiyle…

Okumaya devam et

Editör Seçimi

  Copyright © 2021 | Tüm hakları saklıdır. İnternet sitesinde yer alan görsel ve metinlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.