Yeni nesil çöp konteynerleri Samsun sokaklarında

Yeni nesil
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni nesil çöp konteynerleri ile İlkadım Belediyesi Samsun’da bir ilke imza attı.

İlkadım Belediyesi “Yeni Nesil Çöp Konteyner” uygulaması ile daha temiz ve yaşanabilir bir İlkadım hedefliyor.

İlkadım Belediyesi tarafından ilçe genelindeki ana caddeler ve şehir merkezi başta olmak üzere 3 bin 750 litrelik yeni nesil yer üstü çöp konteynerleri ile çöp toplama sistemini modernleştirdi.

Uygulama kapsamında şehir merkezinde dikey yapılaşmanın yoğun olduğu bölgelerde 250 adet yeni nesil yer üstü çöp konteynerlerini belirli noktalara yerleştirildi.

47 mahalle muhtarının görüş ve önerileri doğrultusunda belirlenen noktalarına konan modern kapaklı yer üstü çöp konteynerleri İlkadımlılar tarafından beğeniyle karşılandı.

yeni nesil

“250 yeni nesil çöp konteyneri ilçemizin sokaklarında”

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş şunları söyledi:

“İlkadım Belediyemiz yeni hizmet ve yatırımlarına devam ediyor. Bu hizmetlerden birisi de yeni nesil çöp konteynerleri uygulaması.
Şu an için bu hizmete ana cadde ve bulvarlarımızdan başladık.

500 tane yeni nesil çöp konteyneri temin ettik. Konteynerlerimizi bulvar ve insan yoğunluğunun fazla olduğu yerleşim alanlarına konmasında öncelikle yer verdik.

yeni nesil

3 bin 750 litrelik bu çöp konteyneri, içi galvanizli dışı plastik daha olarak daha çevreci bir konteynerimiz.

Bu konteynerlerin içinin temizlenmesi konusunda da araç temin ettik. Kaldırım genişliği uygun olan büyük cadde ve bulvarlarda bu sisteme şu anda 250 taneyle başladık.

Bunu peyderpey artıracağız. Projemizin maliyeti yaklaşık 2,5 milyon kadar. Bunu niye yaptık? Bu daha çevreci bir konteyner.

Bu konteynerlerin kapasitesi daha geniş olduğu için araç ve eleman tasarrufu sağlıyor, zamandan tasarruf sağlıyor. Daha önceki konteynerlerde üç elemana ihtiyaç varken bu konteynerlerde tek elemanla bu iş götürülüyor.

yeni nesil

Ayrıca diğer konteynerlerimiz 400 litrelik ve 700 litrelikti. Bu yeni konteynerler onlardan kat ve kat daha çok hacme sahip.

Daha az sayıda konteyneri daha az, seyrek bir şekilde koyuyoruz.

Bu yeni yenil konteynerleri boşaltırken eski 5 konteynerin içini temizlemiş gibi oluyoruz. Dolayısıyla bu durum bize personel ve akaryakıt tasarrufu sağlıyor.”

Yeni nesil çöp konteynerleri Samsun sokaklarında

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!