Yardım kolilerinden çıkan notlar duygulandırdı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük deprem sonrasında Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yardım seferberliği devam ediyor.

Yardım Kolileri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde vatandaşlar tarafından getirilen yardım kolilerinin birçoğunun üzerinde depremzedelere hitaben yazılan notlar bulunuyor.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin etkilediği 11 il için Türkiye tek yürek oldu. Deprem sonrasında hızla harekete geçen Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ekipleri bir yandan deprem bölgesinde çalışmalara devam ederken bir yandan da Samsun’da başlatılan yardım seferberliği sürüyor.

Yardım Kolileri

Deprem Bölgesi Yardım Kabul Aracı’na getirilen yardım malzemeleri Yardım Koordinasyon Merkezi’nde ayrıştırılıyor. Gelen yardımların talep doğrultusunda bölgeye gönderilirken bir yandan da oluşturulan dükkanlarda Samsun’a gelen depremzedelere sunuluyor. Depremden hemen sonra küçük büyük, genç yaşlı vatandaşlar afetzedelere destek için harekete geçti. Hazırlanan yardım kolilerinde yer alan depremzedelere hitaben yazılmış notlar okuyanları duygulandırıyor.

Yardım kolilerinden çıkan notlar

Çocukların yazdığı notlar özellikle dikkat çekiyor. Bir çocuğun yazdığı notta şu ifadeler yer aldı:

Yardım Kolileri
Yardım Kolileri içindeki kıyafetler tek tek ayrıştırılıyor.

“Allah sizi korusun. Siz hep iyi olun. Siz ısının diye size çamaşır koydum. Oyun oynayın diye oyuncak koydum. Tek dileğim sizin iyi olmanız.”

Başka bir notta ise, “Canım arkadaşlarım biz her zaman yanınızdayız. Oyuncaklarımı size yolluyorum. Lütfen ağlamayın, mutlu olun. Ben de sizin bir kardeşinizim. Yatmadan önce size dua ediyorum. Okul harçlıklarımı da size yolluyorum. Sizi çok seviyorum, Hepinize geçmiş olsun. Size elimden geldikçe eşyalar gönderdim. İnşallah beğenirsiniz. Oyuncaklarla ben oynadım sıra sizde. Siz de severek oynayın” ifadeleri yer aldı.

Yardım Kolileri

Yardımlar tek tek ayrıştırılıyor

Yapılan çalışma ile ilgi bilgi veren Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Hizmetleri Birim Sorumlusu Eda Günaydın, yardım kolilerinden çıkan notları gördüklerinde duygu dolu anlar yaşadıklarını belirterek, “Özellikle çocuklar depremzede arkadaşlarının ufak da olsa yüzlerini güldürebilmek amacıyla oyuncaklarını gönderiyorlar. O kadar güzel çocuklarımız var ki anlatamam.

Kendileri yaşları minik ama yürekleri kocaman. Oyuncakları göndermişler içine not yazmışlar. Kumbarasındaki paraları gönderen var. Notları biz okuduğumuzda duygulanıyoruz eminim yerine ulaştığında onu gören evlatlarımız aileleri yalnız olmadıklarını göreceklerdir. Bir çocuk için en değerli şeydir oyuncağı. Onları depremzede arkadaşlarına gönderiyorlar. Yürekleri kocaman çocuklarımız var. Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.

Yardım Kolileri

Samsunlular yardım için koştu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, ilk günden itibaren depremzedeler için yardıma koşan tüm Samsunlulara teşekkür etti. Başkan Demir, “Deprem sonrasında hızla ekiplerimizi bölgeye gönderdik ve çalışmalarına devam ediyorlar. Bir yandan da bölgedeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için kentimizde bir yardım seferberliği başlattık.

Tüm vatandaşlarımıza bir defa daha teşekkür ediyorum. Her yaş grubundan, her meslekten, kadın, erkek, çocuk, genç tüm Samsunlular depremzedeler için adeta yardıma koştu. Destek vermeye de devam ediyorlar. Yardım seferberliğine destek olan tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Büyükşehir olarak depremzede kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yardım Kolileri

Yardım kolilerinden çıkan notlar duygulandırdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!