Yamaç paraşütü ile gökyüzünü renklendirdiler

Yamaç Paraşütü
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yamaç paraşütü gösterisi ile Samsun’da gökyüzü Türk bayrağı ile süslendi.

Samsun’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yamaç paraşütü etkinliği gerçekleştirildi.

Valilik ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün katkılarıyla; Samsun Yamaç Paraşütü Kulübü, Bafra Hava Sporları ve Gençlik Kulübü ile Çorum Havacılık Kulübü sporcuları; paraşütlerine bağladıkları Türk bayraklarıyla uçuş yaptı.

Yamaç Paraşütü

Milli mücadele ruhu

Canik ilçesindeki Gültepe’de düzenlenen etkinliğine katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, etkinliği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103’üncü yılı kutlama programı kapsamında gerçekleştirdiklerini belirterek, Milli Mücadele ruhunun gelecek kuşaklara aktarılmasının önemli olduğunu söyledi.

Bayram havasında gerçekleşen uçuşlarda sporcular gökyüzünde Türk bayrağı açtı. Samsun semaları Türk bayrağı ile süslendi.

Yamaç Paraşütü
Samsun’da 19 Mayıs kutlamaları kapsamında gökyüzü renklendi. Türk bayrağı açan paraşütçüler, Samsun semalarında süzüldü.

Yamaç paraşütü ile farkındalık oluşturuldu

Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu; “Bundan 103 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının farkındalığı oluşturmak adına paraşütçü kardeşlerimizle beraber bir uçuş gerçekleştirdik.

Hava da bugün müsaitti. Güzel de oldu. Biz 19 Mayıs’ı sadece 19 Mayıs’ta değil neredeyse 1 ay olacak şekilde kutluyoruz. Yamaç paraşütünün gençler tarafından ilgiyle izlenmesi gereken bir spor olduğunu düşünüyorum” dedi.

Yamaç paraşütü

Yamaç paraşütü ile gökyüzünü renklendirdiler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!