Yakakent çalışanlarına müjde

Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanlığı ile Yakakent Belediyesi Personel Ltd. Şti. arasında 'toplu iş sözleşmesi' imzalandı.

Yakakent
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’un Yakakent İlçesi’nde belediyeye bağlı personel şirketi ile Hizmet-İş Sendikası arasında ‘toplu iş sözleşmesi’ imzalandı. Buna göre belediye işçilerinin ücret ve sosyal haklarına yüzde 81.80 oranında zam yapılması kararlaştırıldı.

Yakakent Belediye Başkanı : Emekçilerimiz için bir aradayız

İmza töreninde konuşan Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, “Belediyemiz personelinin üyesi bulunduğu Hizmet-İş Sendikası ile yaptığımız sözleşmeyi bugün imza altına aldık. Ekiplerimiz ile birlikte halkımızın geleceği için gece-gündüz demeden sahadayız. İşte bugün sahada ve kurumumuzda ter döken emekçilerimiz için bir aradayız” diyerek şunları ifade etti:

Yakakent

“Onların ücretlerini ve sosyal haklarını iyileştirmek için sendika yetkilileriyle birlikte uzun mesailer harcadık. İşçinin hakkını teslim etme noktasında tüm imkânlarımızı sonuna kadar zorladık. İşçi kardeşlerimizin yüzlerinin gülmesini sağladığımıza inanıyorum. İmzaladığımız bu sözleşme tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun. Güle güle harcasınlar.”

Yakakent

“Önce insan, önce emek” düsturu

Yaklaşık 2 aydır süren görüşmelerin hayırlı bir netice ile sonuçlanmasından mutluluk duyduklarını ifade eden Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun ise, “’Önce insan önce emek’ düsturu ile görüşmelerini yürüttüğümüz toplu iş sözleşmemizi imzalayarak işçi kardeşlerimizin yüzünü güldürdük. Çalışanlarımız için yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalıştık. Sözleşmemiz emekçi kardeşlerimiz, sendikamız ve belediyemiz için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Yakakent çalışanlarına müjde

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!