Yabancılar Pazarı ‘Millet Bahçesi’ statüsü kazandı

Yabancılar Pazarı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yabancılar Pazarı artık ‘Millet Bahçesi’ statüsünde. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’den açıklama…

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yabancılar Pazarı esnafı ile bir araya geldi.

1012 esnafı bulunan Samsun Yabancılar Çarşısı esnafının sorunlarını dinleyen Başkan Demir; “Burada eskiden gelen bazı eksikler var. Bir de ruhsat konusunda sıkıntılar var.

Meclisten yeni bir ‘Millet Bahçesi Planı’ geçirdik. Bu planı özellikle Yabancılar Çarşısı için geçirdik. Çünkü buranın yargıda inşaat ruhsatı iptal. Ayrıca iptal kararından 15 gün bir yapı uygulama izin kağıdı vermişler. O çerçevede yürüyor ama aslında o da geçersiz” dedi.

Yabancılar Pazarı için proji hazırladık

Yeni geçen planla birlikte artık burayı paftaya işlediklerini kaydeden Başkan Demir şunları söyledi:

Yabancılar Pazarı

“Bütün süreç elimizdeki dosyada mevcut. Buranın tesisatını özellikle biz yapacağız. Çatıda ve bazı kısımlarda problemler var. Tüm sıkıntıları gidereceğiz. Projeyi hazırladık. Ayrıca biz sizi böylece bugün ve yarın değil öbür gün de sağlama alacağız.

Burası esnaflar için problem olmaktan çıkacak. Yeni Samsun Fuarı’nı inşa edeceğiz. Fuarın içinde Yabancılar Çarşısı en önemli öğe olacak. Siz şu anda buradan orayı hissedemeyebilirsiniz.

Öyle olduğunda burada en ufak yasal boşluk, hukuki boşluk yarın başınıza sıkıntı olur. Tamamen yasal ve hukuki olarak burayı resmileştireceğiz. Yapı olarak, esnaflar olarak burayı resmileştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Yabancılar Pazarı

Esnaf kiracı statüsünde olacak

Çarşıda bulunan tüm esnafın kiracı statüsünde olacağı düzenlemeye de açıklık getiren Başkan Mustafa Demir şunları söyledi:,

“Burası Milli Emlak’ın. Biz burayı bakanlık oluruyla tüm sahil olarak tahsis aldık. Bir düzen kuracağız. Yabancılar Çarşısı’ndaki tüm esnafları kiracı statüsüne taşıyacağız. Kira kontratı elinizde olacak ve müktesebat da tanıyacağız. Bizim tespit ettiğimiz bedelden yüksek bedele devir de edebileceksiniz. Bu işler hep kayıt altında olacak.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yabancılar Pazarı ‘Millet Bahçesi’ statüsü kazandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!