Windows 11 ile bir efsane daha aramızdan ayrılıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Windows 11 ile birlikte gerçekleştireceği tasarımsal farklılıklara bir yenisini daha ekledi. Efsane haline gelmiş ve hepimizin bazı dönemlerde korkulu rüyası olan mavi ekran hatası, yerini siyah renge bırakıyor.

Bilgisayar dünyasının en çok kullandığı işletim sistemlerinden bir tanesi olan Microsoft Windows 11 ile ara yüz tasarımında birçok değişime imza attı.

Yeni tasarımda karşımıza önemli değişiklikler çıkmakta. Microsoft Windows 11’de kullanım kolaylığını ve esnekliğini daha ön planda tutmuş. İlk kez 6 yıl önce kullanıma sunulan Windows 10’un devrinin bitmesine kısa bir süre kaldı. Yeni üretkenlik ve sosyal özellikler ile Windows 10’da bulunan bazı eksiklikleri gidermiş görünüyor.

Windows 11
Mavi ekran hatası değişti.

Köklü bir değişime gidildi

Yarı saydam ara yüzü, kullanılan gölgeler, yeni renk paleti ve daha yuvarlak geometrik yapı Windows tarafında köklü bir değişime gidildiğini gösteriyor.

Bütün bunlarla birlikte değişen bir şey daha var yazımızın başında belirttiğimiz gibi ‘Mavi Ekran’ hatası artık yerini ‘Siyah Ekran’a bırakıyor. Daha önce ilk olarak mavi ekran hatasına Microsoft gülücük eklemişti. Sonrasında hatayı daha detaylı görmemiz için bir QR kod eklendi.

Windows 11
Siyah ekran yeni ara yüz olarak dikkat çekti.

Mavi ekranınız yerini aynı tasarımla siyah ekrana bırakıyor. Öte yandan PC’niz Windows 10 çalıştırıyorsa, Windows 11 ile uyumlu olma ihtimali de oldukça yüksek. 11’in önümüzdeki sonbaharda piyasaya çıkacağı düşünülüyor. Microsoft ise “Windows 11 kullanıma sunulduğunda bazı Windows 10 bilgisayarları ücretsiz yükseltebilirsiniz” diyor.

Windows 11 ile bir efsane daha aramızdan ayrılıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!