Vivaldi’den Dört Mevsim, Dvorak’tan Serenade

Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB), cumartesi akşamı Antonio Vivaldi’nin Dört Mevsim, Op.8 ve Antonín Dvorák’ın Serenade, Op.22 adlı eserlerinden oluşan senfonik konseriyle sanatseverlerle buluşacak.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SAMDOB Orkestrası, 25 Mart Cumartesi akşamı muhteşem bir senfonik konsere imza atmaya hazırlanıyor. Antonio Vivaldi’nin Dört Mevsim, Op.8 ve Antonín Dvorák’ın Serenade, Op.22 adlı eserlerinden oluşan senfonik konserde orkestrayı İzmir Devlet Opera ve Balesi şeflerinden Tulio Gagliardo Varas yönetecek.

Vivaldi

Ünlü kemancı konserin solisti

Kariyeri boyunca Hollanda, İsviçre, Almanya, İspanya, Singapur, Çin ve Türkiye’de konserler veren, Martha Argerich, Mischa Maisky, Pinchas Zukerman, Renaud Capuçon gibi ünlü sanatçılarla ve Valery Gergiev, Zubin Mehta ve Ivan Fisher gibi dünya çapında şeflerle çalışan İzmir Devlet Opera ve Balesi başkemancısı Tolga Kulak konserin solist (keman) sanatçısı olacak ve “Dört Mevsim, Op.8”i icra edecek.

Vivaldi

Vivaldi’nin ölümsüz eseri

İtalyan besteci Antonio Vivaldi’nin 1723’te bestelediği ve bestecinin yaşadığı dönemde de oldukça ilgi gören eseri “Dört Mevsim, Op.8” konçertosu, bestecinin en ünlü ve en sık seslendirilen eseri olmasının yanı sıra sanat ve müzik tarihinin de en değerli eserlerinden biri olarak kabul ediliyor. “Dört Mevsim, Op.8” senfonik konserin ilk bölümünde yer alacak.

Vivaldi

1876’dan günümüze Serenade

Konserin 2. bölümünde Çek besteci Antonín Dvorák’ın “Serenade, Op.22” adlı eseri seslendirilecek. Serenat tarzının klasik yapısı, hafifliği ve zarifliği bestecinin çok ilgisini çekmiş, “Serenade, Op.22” adlı ilk serenadını 1875 yılında 11 günde bestelemiştir. Eser ilk kez 10 Aralık 1876’da Prag’da seslendirildi.

Vivaldi

SAMDOB Orkestrası’ndan Didem Tepe’nin başkemancı olarak yer aldığı “Senfonik Konser” 25 Mart 2023Cumartesi akşamı saat 20.30’da Aydın Gün Salonu’nda dinleyiciyle buluşacak. Konserin biletleri, biletinial internet sitesinden ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden alınabilir.

Vivaldi’den Dört Mevsim, Dvorak’tan Serenade

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!