Veysel Eroğlu: Samsun’a 60 milyarlık yatırım kazandırdık

Samsun'da bir dizi ziyarette bulunan Veysel Eroğlu, "Hükümetlerimiz döneminde Samsun'a muazzam yatırımlar gerçekleştirdik" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Çevre ve Orman Bakanı, eski Orman ve Su İşleri Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, partisinin Samsun İl Başkanlığını ziyaret etti.

Veysel Eroğlu, ziyarette AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ve İl Başkanı Ersan Aksu ile kadın kolları üyeleriyle sohbet etti.Orman ve Su İşleri Bakanlığı döneminde Samsun’da yapılan hizmetler ve devam eden projelerle ilgili bilgi veren Eroğlu, Türkiye’nin AK Parti iktidarında önemli mesafe kat ettiğini söyledi.

Veysel Eroğlu

Veysel Eroğlu : Savunma sanayide ilk 5’teyiz

Her alanda önemli işler yapıldığını vurgulayan Eroğlu, şöyle konuştu:

“Savunma sanayisinde bütün silahımızı, mermimizi, kahraman ordumuzun bütün ihtiyaçlarını dışarıdan alıyorduk. Artık yüzde 85’ini kendimiz yapıyoruz, yerli ve milli. Dünyanın en modern helikopterlerini biz yapıyoruz. İşte Atak helikopteri. Harp gemilerini şu anda biz yapıyoruz. Yakında uçak gemimizi de yapacağız. Bildiğiniz üzere Tayfun denendi. Menzilini biliyorsunuz, çoğunu korkuttu, ‘Ne oluyor?’ diye. Ayrıca, ‘Mademki savaş uçağı vermiyorsunuz, o zaman biz yaparız’ dedik. Geçen hafta Kızıl Elma havalandı. Savunma sanayisinde dünyanın ilk 5 ülkesinin içindeyiz.”

Veysel Eroğlu

Bakanlığı dönemi Samsun yatırımları

Veysel Eroğlu ayrıca Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i de ziyaret etti. Eroğlu, “Hükümetlerimiz döneminde Samsun’a; son 20 yılda takriben 60 Milyar TL’lik muazzam yatırımlar gerçekleştirdik. Bakanlığım dönemimde Samsun’a, su, ormancılık, milli park ve meteoroloji alanında 8 Milyar TL’lik devasa yatırımlar gerçekleştirdik” açıklamasında bulundu.

Veysel Eroğlu

Veysel Eroğlu: Samsun’a 60 milyarlık yatırım kazandırdık

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!