Vali Zülkif Dağlı : Kütüphanelere ilgi artıyor

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, "İlimiz genelinde 2021 yılında 104 bin 19 olan üye sayısı 2022 yılında 117 bin 517’ye ulaşmıştır" dedi

Vali Zülkif Dağlı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun genelinde hizmet veren halk kütüphanelerinde devam eden çalışmalar ve yeni kütüphane projelerinin değerlendirildiği 2022 yılı 3. Dönem Kütüphaneneler Eşgüdüm Toplantısı, Samsun Valisi Zülkif Dağlı‘nın başkanlığında, Vali Yardımcısı Şevket Cinbir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal ile il ve ilçe halk kütüphanelerinin müdür ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Zülkif Dağlı

Kütüphanelerde kitap sayısı da artıyor

Vali Zülkif Dağlı, bilgi ve kültür mirasını gelecek kuşaklara aktararak, medeniyet gelişimine önemli katkılar sağlayan kütüphanelerin vatandaşlar için bir üniversite niteliğinde olduğunu belirtti. Yaşam boyu sürecek eğitimi devam ettirerek, okuma alışkanlığının tabana yayılmasına önemli katkılar sunduğunu belirten Vali Zülkif Dağlı, “Samsun’da Gazi İl Halk Kütüphanemizle birlikte sayısı 18’i bulan ve hızla yayılan halk kütüphanelerimizde 366 bin 949 kitap mevcuttur ve bunların sayısı her geçen gün artmaktadır” dedi.

Vali Zülkif Dağlı

Vali Zülkif Dağlı : Kitap sayısı artıyor

Samsun genelinde 2021 yılında 104 bin 19 olan üye sayısı 2022 yılında 117 bin 517’ye, 2021 yılında 105 bin 457 olan ödünç alınan kitap sayısı ise 2022 yılında 162 bin 697’ye ulaşmıştır” bilgisini veren Vali Dağlı şunları söyledi:

“Bu artışlar memnuniyet ve umut verici olmakla birlikte bu sayıları çok daha yukarılara taşımak ve evlatlarımıza küçük yaşlardan itibaren kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için daha fazla gayret göstermek durumundayız. Çünkü kitap okuyan bir nesil her alanda başarılı olacak, Türkiye Yüzyılı’nın inşasına büyük bir katkı sunacaktır.”

Vali Zülkif Dağlı

Vali Zülkif Dağlı : Kütüphanelere ilgi artıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!