Üreticiye 1 yılda 9 milyor lira destek

Samsun Büyükşehir Belediyesi 2022 yılında 17 ilçede 9 milyon lira harcayarak binlerce çiftçiye destek sağladı.

Üretici
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediyesi toprak analizinden danışmanlık hizmetine, tohum ve fidan desteğinden organik tarımın geliştirilmesine ve makine desteğine kadar üreticiye birçok alanda destek veriyor.

Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında bin dekar alanda 270 çiftçiye 41 bin adet fidan, 109 çiftçiye 500 bin adet çilek fidesi verildi. Ayrıca 500 çiftçiye 60 ton fasulye ve patates tohum, 3 bin üreticiye 135 ton yem bitkisi tohumu desteği sağlandı.

üretici

Tarım ve hayvancılığı geliştirmek amacıyla uygulamaya koyduğu kırsal kalkınma projeleriyle, 79 bin kovan ile 950 ton bal üretimi yapılan Samsun’da üreticilere ilk kez arı zehri eğitimi verildi. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığının “Sürdürülebilir Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi” kapsamında verdiği eğitim sonunda 15 üreticiye arı zehri aparatı dağıtıldı.

140 arıcıya malzeme desteği verildi. Bunun yanı sıra 256 manda yetiştiricisine de aşı ve dezenfektan dağıtılarak 100 adet malak kulübesi yapıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi 2022 yılında 17 ilçede 9 milyon lira harcayarak binlerce çiftçiye destek sağladı.

Üreticiye birçok alanda eğitim

Birçok alanda da çiftçilere eğitimler verildi. Danışmanlık hizmetleriyle de çiftçilerin her türlü taleplerinde yanlarında olundu. “Seracılığı Geliştirme Projesi” kapsamında fırtına, kar ve dolu gibi hava şartlarından dolayı seraları hasar gören çiftçilere teknik personelin tespitleri sonrası sera naylonu desteği verildi. 45 dekar örtü altı çiçek yetiştiriciliğine 6 dekar daha katkı sunmak amacıyla 6 adet sera ihalesi gerçekleştirilerek yapımına başlandı. Aynı proje kapsamında 2 soğuk hava deponun yapımı bitirildi.

üretici

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, en hassas oldukları konunun tarım faaliyetleri olduğunu vurguladı.

Demir, hem bitkisel hem de hayvansal üretime katkı sunan çok önemli projeler hayata geçirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Büyükşehir Belediyesi olarak tarım için seferber olduk. 2022 yılında tarıma 9 milyon lira harcayarak binlerce çiftçimizi her alanda destekledik. Desteklemeye de devam edeceğiz. Çünkü tarım olmazsa hiçbir şey olmaz. Daha güzel ve daha bereketli bir Samsun için, geleceğimiz için üretmemiz gerekir. Üretimi teşvik projelerimiz ile şehrimizin tarımda bulunduğu noktayı yükseltmek için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Toprak en değerli varlığımız ve tarım olmazsa olmazımız. Bu yüzden Büyükşehir Belediyesi olarak üreticilerimizi her alanda destekliyoruz.”

üretici

Üreticiye 1 yılda 9 milyor lira destek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!