Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Samsun’da

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Samsun
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bugün Samsun’a geldi. Bakan Karaismailoğlu, “Samsun’daki 10 adet karayolu yatırımlarımızın proje toplam bedeli 9 milyar 147 milyon lirayı aşıyor” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Havza ve Vezirköprü ilçelerinde incelemelerde bulundu.

Havza-Vezirköprü karayolu şantiyesini ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu’na , Samsun Vali Vekili Hasan Öztürk, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve ilçe belediye başkanları da eşlik etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı İsmailoğlu açıklama yaptı

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu şunları söyledi:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Samsun
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’a AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’da eşlik etti.

“Samsun-Sivas (Kalın) hattının rehabilitasyonu ve sinyalizasyon yapımını tamamlayarak geçen yıl hizmete aldık. Samsun’un ulaşım ve iletişim harcamaları için 10 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık. 120 kilometre aldığımız Samsun’daki bölünmüş yol uzunluğunu 310 kilometreye çıkardık.

Hükümetlerimiz döneminde, Samsun il genelinde; 235 kilometre bitümlü sıcak kaplamalı yol yaptık. 2’si çift tüp tünel olmak üzere, toplam uzunluğu 2 bin 235 metre olan 22 adet tünel yaptık.

Samsun’daki yatırımların bedeli 9 milyar

Bunun yanında, toplam uzunluğu 14 bin 193 metre olan 113 adet köprüyü tamamladık. 1993-2003 yılları arasında burada 701 milyon liralık harcama yapıldı. Hükümetlerimiz döneminde bu miktarı 12 kat artarak, 9 milyar 147 milyon liraya çıkardık.

Samsun’daki 10 adet karayolu yatırımlarımızın proje toplam bedeli 9 milyar 147 milyon lirayı aşıyor. Ülkemizin her köşesinde yaptığımız ulaşım ve altyapı yatırımları bize ayrı bir heyecan veriyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Samsun
Bakan Karaismailoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gittikleri yerin üretimini, istihdamını, ticaretini, eğitimini, kültür ve sanatını bile canlandıran yollarımız tıpkı akarsu gibidir. Özellikle bizler de bu yolları ülkemizin en ücra köşesine kadar götürüyoruz.

Bizim siyaset anlayışımızda millet ne istediyse onu yapmak var. Özellikle bizim siyaset anlayışımızda Türkiye’nin süper güç olması var. AK Parti iktidarı öncesinde 6 bin 100 kilometre olan yol uzunluğunu 28 bin 340 kilometreye ulaştırdık.

Türkiye’ye hizmet etmekten hiçbir zaman yorulmayacak, şikayet etmeyecek ve yakaladığımız başarılarla yetinmeyeceğiz.

Yetinmeyeceğiz, devam edeceğiz

Sadece 1714 kilometre olan otoyol uzunluğumuzu, 3 bin 532 kilometreye ulaştırdık. Bununla yetinmeyeceğiz 3 bin 840 kilometreye çıkaracağız. Ayrıca Tünel uzunluğumuzu 720 kilometreye çıkaracak, kara yollarımızı fiber optik altyapı ile döşeyeceğiz.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Samsun

Hava yolunu halkın yolu yapıp, 26 noktadan yapılan iç hat uçuşlarını 56 noktaya ulaştırdık. Ayrıca 50 ülke ve 60 noktaya yapılan dış hat uçuşlarımızı, bugün 127 ülke ve 329 noktaya ulaştırdık.

Yaşanan pandemi sürecine rağmen, 2021 yılı ocak-ağustos döneminde limanlarımızda elleçlenen yük miktarını, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5.9 artırdık.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Samsun’da

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!