TÜYAP’ın İnşaat Fuarı 4-7 mayıs tarihlerinde

Samsun, TÜYAP tarafından düzenlenen 7'nci İnşaat Fuarı'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Fuar, yurt içi ve dışından sektörün profesyonellerini Samsun'da buluşturacak

TÜYAP
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun 2023 7’inci Yapı, İnşaat Malzemeleri, Asansör, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı 4-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “İnşaat ve yapı teknolojilerine ilişkin ürün ve hizmetlerin geniş bir yelpazede topluca sergileneceği fuar, bölgede tasarlanan yatırımlara önemli bir ivme kazandıracaktır” dedi.

TÜYAP

Valilik, Büyükşehir, TSO destekleri

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi tarafından organize edilen Samsun İnşaat 2023 7. Yapı, İnşaat Malzemeleri, Asansör, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi destekleriyle hazırlanan SAMSUN İNŞAAT 2023 7. Yapı, İnşaat Malzemeleri, Asansör, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı 4-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

TÜYAP
Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü.

Bölgenin tek inşaat fuarı

Samsun’un özellikle son yıllarda inşaat sektörü bakımından bölgenin hızla gelişen illerinin başında yer aldığını belirten Ersözlü, “Bölgenin ticaret merkezi Samsun, özellikle son yıllarda “kentsel dönüşüm ve modern toplu konut” projeleri ile inşaat sektörü ve kentsel yaşam anlamında, bölgenin hızla gelişen illerinin başında yer almaktadır.

Samsundaki hızlı gelişime paralel olarak altyapı, üst yapı ve çevre düzenlemeleri ile ilgili yatırımlarda, her geçen gün artış olduğu göze çarpmaktadır, dolayısıyla bu anlamda sektör açısından önemli bir pazar oluşmuştur. İşte bu noktada Samsun İnşaat Fuarı bu pazarlara hitap eden önemli bir buluşma olacak.

100’e yakın firmanın inşaat malzemeleri, yapı teknolojileri, iş ve inşaat makinelerine ilişkin ürün ve hizmetlerini geniş bir yelpazede sergileyeceği Fuar sektörün nabzını tutacak ve ortaya çıkacak iş hacmi ile gerek inşaat sektörüne, gerekse bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlayarak, bölge yatırımlarının gelişmesine de katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

TÜYAP

Sektörün profesyonelleri gelecek

Dört gün boyunca, inşaat ve yapı sektörlerinin nabzının Samsun’da atacağını belirten Ersözlü, “Ülke ekonomisinde önemli bir paya sahip yapı sektöründeki tüm yeniliklerin, gelişmelerin ve ürünlerin sergileneceği Fuar, sektördeki gelişme ve yeniliklerden haberdar olma, sektör içinde durum analizi yapabilme, müşterilerle bir araya gelebilme, bayilik verme, mevcut bayilerle ilişkileri geliştirme gibi birçok imkanı sunuyor.

Mimar, mühendis, müteahhit, kamu kurumları ve yatırımcı kuruluşlar ile nihai tüketicileri ve yurtdışından Gürcistan, Irak, Libya, Sudan, Filistin, Ürdün, Lübnan, Suudi Arabistan, Rusya, Azerbaycan, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelecek Alım Heyetlerini katılımcı firmalarla buluşturacak bir organizasyon olacaktır. Fuarda gerçekleşecek iş bağlantıları ihracat yapan sanayicilerimiz yeni pazarlara girme şansı yakalayacak. Daha önce hiç ihracat yapmayan firmalarımız da aynı şekilde yeni iş birliklerine imza atarak hedef ülkelere açılma şansı yakalayacak ”dedi.

Fuar kapsamında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şube, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Samsun Şube, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şube ve TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şube tarafından da paneller düzenlenecek. Panel başlıkları ielrleyen günlerde sektör ilgililerine duyurulacak.

Girişin ücretsiz olduğu fuar 4-7 Mayıs 2023 tarihlerinde 10.00 – 18:30 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

TÜYAP’ın İnşaat Fuarı 4-7 mayıs tarihlerinde

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!