Türkiye estetik cerrahide referans ülke

Estetik Cerrahide
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Estetik cerrahide Türkiye en çok tercih edilen ülke konumunda.

Venedik Klinik Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Sarıkaya, yurt dışından saç ekimi ve plastik cerrahi ile ilgili taleplerin çok fazla olduğunu belirtti.

Atakan Sarıkaya, saç ekiminde kaliteye ve güvene dikkat çekerek, “Her köşe başında merdiven altı çalışan birçok saç ekim merkezi var. Saç ekimi için Sağlık Bakanlığı özel bir ruhsat veriyor.

Bu ruhsatı alabilen kurum sayısı çok az; Venedik Klinik olarak bu ruhsata sahibiz. Saç ekimi başta olmak üzere estetik cerrahide tecrübeli bir kadromuz var.

En az tecrübesi olan personelimiz bile 10 yıllık deneyime sahip. Plastik cerrahlarımız çok tecrübeli ve kendi alanlarında marka haline gelmiş uzman cerrahlardır” ifadelerini kullandı.

Sağlıkla hiç alakası olmayan kişiler saç ekimi yapabiliyor”

Sağlık turizminin önemine işaret eden Atakan Sarıkaya, klinik olarak sağlık turizmine odaklandıklarını ifade ederek, yurt dışından Türkiye’ye saç ekimi ya da estetik operasyonlar için gelecek hastaların dikkat etmesi gerekenlere ilişkin şunları söyledi:

“Maalesef ‘merdiven altı’ olarak tabir ettiğimiz saç ekimi yapan çok sayıda kuruluş var. Bunlar, sektörde önemli bir sorundur.

Sağlıkla hiç alakası olmayan kişiler saç ekimi yapabiliyor. Bu sebeple saç ekimi başta olmak üzere estetik prosedürler için Türkiye’ye gelmek isteyenlerin kurumsal klinikleri tercih etmeleri önem arz ediyor.

Kliniklerin ruhsatlarını ve bu alandaki tecrübelerini sorgulamaları gerekiyor. Aksi halde mağdur olabilirler.”

Saç ekiminden sonra ortaya çıkan sorunların ya da olumsuz sonuçların telafisinin mümkün olmadığını vurgulayan Sarıkaya, saç ekimi ya da estetik operasyon yaptıran hastaların, operasyon sonrası kontroller ve muhtemel sorunlar için muhatap bulabilecekleri klinikleri tercih etmelerinin önemine işaret etti.

Estetik Cerrahide

Estetik cerrahide referans ülke : Türkiye

Türkiye’de pandemiden sonra estetikle ilgili algıların değiştiğini ifade eden Atakan Sarıkaya, şu bilgileri paylaştı: “Yurt dışından saç ekimi ve plastik cerrahi ile ilgili talepler çok fazla. Bunun sebebi şu; Türkiye’de estetik cerrahide çok profesyonel cerrahlar ve uzmanlar var.

Kaliteli estetik hizmetleri çok uygun fiyatlarla sunuluyor. Farklı ülkeler de saç ekimi ve estetik cerrahi alanındaki fırsatları gördü ve bu alanda çeşitli ataklar yapıyorlar. Ama Türkiye, saç ekimi başta olmak üzere estetik cerrahide referans ülke konumunda.

Sağlık Bakanlığı da bunun farkında. Sektöre yönelik çeşitli destekleri var; bu konuyla ilgili daire başkanlığı kuruldu. Ancak sektörün bakanlıktan beklentileri çok fazla. Temel beklenti, bürokratik engellerin kaldırılması.

Ciddi oranda döviz girdisi sağlayan ve ekonomiye katkısı olan bir sektör ve bürokratik engellerle karşılaşabiliyor.

Özellikle bürokrasi anlamında sektörün önünün açılması gerekiyor. Mevcut teşviklerin artırılması ya da daha aktif olması gerekiyor. Ruhsatlandırma problemlerinde de bakanlık devreye girerek, süreci sonuçlandırmak için destek olmalı.”

Türkiye estetik cerrahide referans ülke

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!