Trafik kazaları, kavşaklar sayesinde azaldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trafik kazaları, Büyükşehir Belediyesi’nin Akıllı Şehir Trafik Güvenliği Projesi kapsamında yaptığı düzenlemelerle azaldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ASELSAN ile birlikte hayata geçireceği ‘Akıllı Şehir Trafik Güvenliği Projesi kapsamında 101 kavşağın geometrik düzenlemesi yapıldı. 76 kavşakta dinamik ve adaptif hale getirildi.

Tüm bu düzenlemeler sayesinde trafik kazaları oranları da düştü. Özellikle raylı sistem güzergahlarında yer alan kavşaklardaki düzenlemeler kazaları büyük oranda azalttı.

Samsun’da trafik güvenliğini yükseltmek, konforu artırarak verimliliği sağlayabilmek adına kısa, orta ve uzun vadeli çözümler oluşturmaya çalışan Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Akıllı Şehir Trafik Güvenliği’ projesi ile bu anlamda olumlu geri dönüşler sağladı.

Yapılan düzenlemenin ardından yılda ortalama 18 kazanın yaşandığı raylı sistem güzergahında bu yıl ilk 9 ayda rakamlar aşağıya düştü. 9 ayda sadece 2 kaza yaşandı.

Trafik kazaları

Trafik kazaları azaldı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir şunları söyledi:

“Biz vatandaşımızın gideceği yere hem en kısa sürede gitsin hem de en güvenli şekilde ulaşsın istiyoruz. Akıllı Şehir Trafik Güvenliği Projesini de bu nedenle hayata geçirdik.

Sistemin trafikte ne kadar çok şeyi değiştirdiğine de birlikte tanık oluyoruz. Trafikte yüksek oranda rahatlama görüyoruz. Hem karayolu araçlarında hem de raylı sistemde trafik kazaları azaldı.

Vatandaşımız her şeyin en iyisini en güzelini hak ediyor. Bizde onların güvenli ve konforlu seyahat edebilmeleri için aralıksız çalışıyoruz” dedi.

Mustafa Demir
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir. (Fotoğrafta)

SAMULAŞ Genel Müdürü Beler’den açıklama 

SAMULAŞ Genel Müdürü Gökhan Beler de, “Akıllı Şehir Trafik Güvenliği Projesiyle kavşakların geometrisi yeniden düzenlendi.

Bu karayolu araçları ve yayalar için bir disiplinin sağlanması adına yapıldı. Bu çalışmalar raylı sistem tarafına da olumlu yansıdı.

Yılda ortalama 18 kaza meydana gelirken bu yıl ise 2 kaza yaşandı. Bunda en önemli etki akıllı ulaşım sistemleri. Biz de makinist ve güvenlik ekibimizin eğitim sürecini artırarak devam ettirdik.

Tüm bu doneler daha güvenli bir ulaşım sisteminin oluşmasını sağladı” ifadelerini kullandı.

Trafik kazaları, kavşaklar sayesinde azaldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!