Toybelen Sanayi Sitesi Türkiye’de bir ilk olacak

Toybelen Sanayi Sitesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toybelen Sanayi Sitesi inşaatının yüzde 16’sı tamamlandı. Mimarisiyle Türkiye’de bir ilk olacak sanayi sitesi 2022’de hizmete girecek.

Toybelen Sanayi Sitesi inşaatı hızla yükseliyor. Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınacağı alanın yüzde 16’sı tamamlandı. Ayrıca 1526 dükkan ve 82 ticari birimin yer alacağı alan Türkiye’de bir ilk olacak.

Bununla birlikte taşınacak Gülsan Sanayi Sitesi’nin alanında ise yaşam alanı oluşturulacak. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan sanayi sitesi birçok özelliği ile de dikkat çekiyor.

Toybelen Sanayi Sitesi
Sanayi sitesi inşaatını gezen Başkan Mustafa Demir, bilgi aldı.

Toybelen Sanayi Sitesi 2022’de tamamlanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan Toybelen Sanayi Sitesi 2022 yılında bitirilecek. Ayrıca hak sahiplerine teslim edilecek bölgede 270 bin dönümlük rezerv alanın 700 dönümünde inşaat yapılıyor.

100 metrekarelik 348 ve 200 metrekarelik 1178 dükkan olmak üzere toplamda 1526 dükkan ile 82 ticari birim yer alacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Toybelen Sanayi Sitesi tamamlandığında şehrin önemli bir yatırım elde edeceğini vurguladı.

Başkan Demir : Samsun’a yakışır bir meydan olacak

Başkan Demir, “Toybelen’de inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Şu anda fiziki ilerleme yüzde 16. Şuna inanıyorum ki, burası bittiği gün hem bölgede hem de ülkemizde örnek bir sanayi sitesi olacak.

Toybelen Sanayi Sitesi
Toybelen Sanayi Sitesi inşaatı 2022’de tamamlanacak.

İnşaatı bitirir bitirmez de Gülsan’ı yıkıp orada Samsun’a yakışır bir meydan inşa edeceğiz. Özellikle iki açıdan da Samsun kazanmış oluyor. Birincisi Gülsan yıkılıp halkımızın güzel vakit geçireceği, camisi, sosyal alanları ile birlikte çok sayıda kültürel unsurun yer alacağı bir yer haline gelecek.

İkincisi ise Samsun kendine yakışır modern yeni bir sanayi kazanmış olacak” dedi.

Bakan Kurum’a teşekkür

Yeni sanayi sitesi için çok uğraş verdiklerini hatırlatan Başkan Demir, karşılığını da aldıklarını dile getirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür eden Başkan Demir, yeni sanayinin bitirilmesi ile esnaflarımızı buraya taşıyacağız. Ayrıca onların da yıllardır belirsizlik yüzünden yaşadıkları mağduriyet sona erecek. Her şey güzel bir şekilde ilerliyor” diye konuştu.

Toybelen Sanayi Sitesi Türkiye’de bir ilk olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!