TOGG 2023 Mart ayında yollarda!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş; “TOGG’u 2023 Mart ayında caddelerde görmeye başlayacağız” dedi.

“Bir Otomobilden Fazlası: TOGG” konferansı Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Konferans öncesinde Türkiye’nin yerli otomobili TOGG, sergilenerek görücüye çıktı. CEO Mehmet Gürcan Karakaş, otomobil hakkında bilgiler verdi.

“TOGG Otomobillerini 2023 Mart ayında caddelerde görmeye başlayacağız”

Mehmet Gürcan Karakaş; “Otomobilimiz banttan indiği zaman ilk sahibi belli. Hatırlarsanız 2019 yılındaki lansmanımızda Cumhurbaşkanımıza rezerve etmiştik. Artık zaman yaklaştı. 2023 yılının Mart ayından itibaren artık caddelerde de görmeye başlayacağız” dedi.

TOGG
TOGG CEO’su Gürcan Karakaş. (Fotoğrafta)

“Hızlıca üretimimizi artırarak yollarda TOGG’ları görmemizi sağlayacağız” diyen Gürcan Karakaş şunları ifade etti:

“Henüz talep toplamaya başlamadık. Bunun için biraz daha vakit var. Bu konuyu yılın ikinci yarısında değerlendirebiliriz. Ama henüz yönetim kurulunda aldığımız böyle bir karar yok. Normalde sürece göre çerçeve de uyduğu sürece aracımızın hazırlığıyla ilgili orada bir sıkıntımız yok. Bunu yapabiliriz.

Diğer yeni nesil araç üreticilerinin yaptığı gibi. İlk etapta C segmentinde SUV ile yola çıkıyoruz. Projemizin 15 yıllık süreci içerisinde 5 tane toplam modelimiz var. Bundan sonra çıkacak modelimiz de C segmentinde bir sedanımız olacak.

TOGG

Takribi 18 ay kadar bir süre sonra. Ondan sonra da bir hatchback modelimiz çıkacak. Ondan sonra da C segmentinmden B segmentine geçerken daha küçük bir SUV’umuz olacak.”

Oda binası dışında yapılan tanıtımın ardından Mehmet Gürcan Karakaş, Bir Otomobilden Fazlası: TOGG konferansında öğrencilerle buluştu. Karakaş, burada bir sunum yaparak öğrencilerin sorularını cevapladı.

TOGG 2023 Mart ayında yollarda!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!