TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi Samsunspor için geldi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Samsun'un yıllarca Süper Lig'de mücadele etmiş bir takımı vardı. Şimdi Samsunspor tekrar bu yıl bu imkanı Samsun'a getirmiş oldu" dedi.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Spor Toto 1. Lig’de şampiyonluğu garantileyen Yılport Samsunspor’un Süper Lig’e çıkmasının kutlanacağı kupa törenine katılmak üzere Samsun’a geldi.

Samsun Çarşamba Havalimanı’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Samsunspor camiasını Süper Lig’e yükselmesinden dolayı tebrik etti.

Süper Lig’e çıkarak Samsunsporluların 11 yıllık özleminin bittiğini anımsatan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Samsun’un yıllarca Süper Lig’de mücadele etmiş bir takımı vardı. Şimdi Samsunspor tekrar bu yıl bu imkanı Samsun’a getirmiş oldu. Bugün de inşallah akşam kupasını vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi : Samsunspor Süper Lige renk katar

Samsunspor’un aldığı kupanın birçok açıdan önemli olduğunu söyleyen Büyükekşi, şunları kaydetti:

“Biliyorsunuz 2023 yılı, Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yıl dönümü. Atatürk’ün ilk milli mücadeleyi başlattığı şehrin Samsun olması, ayrıca bir konu daha var. O da Türkiye Futbol Federasyonunun da 100. kuruluş yıl dönümü. Hepsi bir araya geldi. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün buraya gelmesi 100. yılda Samsunspor’un Süper Lig’e çıkması hepsi böyle güzel bir tevafuk oldu. Onun için özellikle Yüksel Yıldırım başkanımızı, yönetim kurulunu, teknik direktörü ve futbolcuları ayrı ayrı tebrik ediyorum, hayırlı uğurlu olsun. İnşallah Samsunspor, önümüzdeki yıl güzel bir mücadele gösterir. Fair play içerisinde Süper Lig’e renk katar diye düşünüyorum.”

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi

Yabancı kuralı haftaya…

Basın mensuplarının gelecek sezon için yabancı oyuncu kuralının nasıl olacağı yönündeki sorusu üzerine TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Süper Lig’de yabancı futbolcu kuralı ile ilgili çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta inşallah açıklayacağız. Kulüplerimizle de toplantılar yapıyoruz. Yönetim kurulunda karar alıp kamuoyuna açıklayacağız” diye konuştu.

 

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi Samsunspor için geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!