TEKNOFEST 2022 öncesi Selçuk Bayraktar ziyareti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEKNOFEST 2022 öncesinde Samsun’a gelen Selçuk Bayraktar incelemelerde bulundu.

TEKNOFEST 2022 için Samsun’a çıkarma yapan Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk Bayraktar bir dizi incelemelerde bulundu. Bayraktar, beraberinde Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve protokol üyeleri ile birlikte Çarşamba Havalimanı gezdi.

Daha sonra protokol üyeleri ile Ömer Halisdemir’de bir toplantı yaptı. Ardından da Samsun Üniversitesi’ne geçti. Selçuk Bayraktar burada ilk olarak Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda ‘Araç Verimliliği’ kategorisinde ikinci olan ve kurul özel ödülüne layık görülen SAMÜELAR takımının yaptığı elektrikli aracı inceledi.

TEKNOFEST 2022 ne zaman
Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST 2022 öncesinde Samsun’a gelerek incelemelerde bulundu.

Dünyanın en iyi İHA ve SİHA’larını yapıyoruz

Selçuk Bayraktar burada daha sonra öğrencilerle buluştu. Özellikle öğrencilerin yoğun ilgisini gören Bayraktar, TEKNOFEST’in gençlere büyük bir özgüven getirdiğini dile getirdi.

Gençlere hitaben konuşan Selçuk Bayraktar, Türkiye’nin ürettiği İHA ve SİHA’la değinerek şunları söyledi:

“Bugün Türkiye kendi sınıfında dünyanın en iyi SİHA’larını yapıyor. Ayrıca biliyoruz ki, bunu yapacak yüzbinlerce gencimiz var. Bütün gayretimiz ülkemizin ilerde uzay programına, dünyaya damga vuracak icatlar yapmasını sağlamak. Amacımız buradaki yerel paydaşlarımızla birlikte gençlerin önünü açmak. Bunun sadece İstanbul’da kalmasını değil tüm ulusa bir dip dalga gibi yayılmasını sağlamak.

TEKNOFEST 2022 ne zaman
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Selçuk Bayraktar’a eşlik etti.

TEKNOFEST gençlere özgüven kazandırdı. 2022’de TEKNOFEST’i Karadeniz’in gözbebeği, bir ulusun kurtuluş destanının yazıldığı şehir olan Samsun’da yapmaya karar verdik. Samsun’a değerlendirme yapmaya geldik. TEKNOFEST’te 36 farklı alanda yarışmamız var. Sağlıkta yapay zekadan, akıllı ulaşım teknolojilerine kadar.

Selçuk Bayraktar : ‘Dünyada bu alanda en iyisi olabiliriz’ diyen yüzlerce genç var

Geçtiğimiz yıllarda şunu gördük; İlk yıllarda dünya çapında ilgi görecek yarışmalar olmuştu. Bu yarışmaların düzeyi biraz daha vasat seviyedeydi. Özellikle 2021 TEKNFOST de benim dikkatimi çeken şu oldu. Yüksek teknoloji alanına odaklandığımızda; bunu insanlık ve milletimizi yararına olacak şekilde hedeflediğimizde, bu teknolojiyi geliştirmeyi, bunun yanında ahlaka ve temele oturacak şekilde düsturumuzu ayarladığımızda özellikle bugünün yarışlarına değil de teknoloji trendlerine odaklandığımızda ‘dünyada bu alanın en iyisi olabiliriz’ diyen yüzlerce genç gördüm.

TEKNOFEST 2022 ne zaman

İlk yıllarda bunu pek görmüyorduk. Açıkçası bu özgüvenin gelmiş olması TEKNOFEST’in en büyük başarısı diyebilirim. Kimi yarışmalara katılan genç takımlar kendi girişimlerini kurdu. Hatta bu girişimleri ticarileştirdiler. Aynı dünyada benzer yarışmalara katılarak dereceye giren takımlarımızın olduğunu gördük. Özellikle bu söylediğim özgüvenin yükselmiş olması dünyanın en iyisini yapabilen gençlerin sayısının çok daha artmış olması açıkçası beni ve paydaş ekiplerimizi çok mutlu etti.”

TEKNOFEST 2022 öncesi Selçuk Bayraktar ziyareti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!