TEKNOFEST 2022 milli mücadele şehri Samsun’da

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEKNOFEST 2022, milli mücadele şehri Samsun’da yapılacak. Selçuk Bayraktar, canlı yayında açıkladı.

TEKNOFEST 2022 T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar tarafından nerede yapılacağı açıkladı. Daha önce aldıkları karar doğrultusunda bir yıl İstanbul bir yılda Anadolu’da yaptıkları TEKNOFEST 2022 gelecek yıl Samsun’da yapacaklarını açıklayan Bayraktar, “Hayırlı olsun” dedi.

TEKNOFEST 2022
TEKNOFEST 2022 milli mücadele şehri Samsun’da yapılacak.

Farkındalık oluşturulması hedefleniyor

Türkiye’nin ilk ve tek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST ile teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve milli teknoloji üreten bir topluma dönüşme konusunda farkındalık oluşturulmasının hedefleniyor.

Yarışmalar, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen bilimsel etkinlikler ve söyleşiler gibi birçok faaliyet gerçekleştirilecek. Ayrıca ilki 2018 yılında İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği bir festival.

TEKNOFEST 2022
Her yıl yüzbinlerce kişinin katıldığı ve takip ettiği festival, çeşitli etkinliklerle dünyaya Türkiye’nin adını duyuruyor.

Özellikle 2019 yılındaki yarışmalara 81 il ve 122 ülkeden 1 milyon 720 bin ziyaretçi katılarak hem kendi hem de Dünya rekorunu kırıldı. TEKNOFEST geçen yıl ilk kez İstanbul dışında Gaziantep’ de düzenlendi. Bu yıl İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılan festivale de yine yüzbinlerce kişi katıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ( T3 ) yürütücülüğünde düzenleniyor. Özellikle milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen festival, çok önemli. 5’ncisinin 2022 yılında Samsun’da yapılacağının açıklanmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir bir açıklama yaptı.

TEKNOFEST geleceğin şehri Samsun’da

Onlarca şehir, onlarca ülke, binlerce yarışmacı, yüz binlerce ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST 2022 de Geleceğin Şehri Samsun’da düzenlenecek olmasından dolayı büyük bir heyecan ve gurur duyduklarını dile getiren Başkan Demir şu ifadeleri kullandı:

TEKNOFEST 22
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da TEKNOFEST’e katılarak gençlerle bir araya geliyor.

“Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ile T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk Bayraktar’a, paydaşlarına teşekkür ediyoruz. Cumhuriyetimizin 99. Yılında kurtuluş meşalesinin yakıldığı milli mücadele şehri Samsun’da böylesi dünya çapında bir organizasyona ev sahipliği yapacak olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Samsun lojistiğiyle, coğrafyasıyla tarihi geçmişiyle bu organizasyona hazır. Özellikle bugünden tezi yok, 2022’de yapılacak TEKNOFEST 2022 hazırlıklarına başlayacağız. Özellikle bilgi ve teknoloji çağındayız. Gençlerimizi geleceğe hazırlamamız gerekiyor.

Mustafa Demir
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir.

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST için tüm kurumlarımızla hazırlanacağız. Özellikle valiliğimiz, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan, milletvekillerimiz, Ondokuz Mayıs ve Samsun Üniversitemiz, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK’larımızla hep birlikte inşallah örnek bir organizasyona ev sahipliği yapacağız. Ayrıca bu organizasyon şehrimizin hem yurtiçi hem de yurtdışı tanıtımındaki bu önemli fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğiz.”

Selçuk Bayraktar

TEKNOFEST 2022 milli mücadele şehri Samsun’da

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!