Ücretsiz tahliye uçuşlarıyla ilgili açıklama

Türk Hava Yolları (THY), Pegasus ve SunExpress peş peşe açıklamalar yaptı. Sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamalarda önemli detaylar paylaşıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pegasus Hava Yolları, Hatay’dan yapılacak tahliye uçuşlarına önceden biletleme yapılması gerektiğini duyurdu.

Pegasus Hava Yolları, Hatay Havalimanı’ndan uçuşların dün akşam itibarıyla tekrar başladığını ve yapılacak tahliye uçuşlarına önceden biletleme yapılması gerektiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, “Hatay Havalimanı’ndan uçuşlar 12 Şubat akşamı itibarıyla tekrar başlamıştır. Misafirlerimiz, güncel tahliye seferlerimizin duyurularını internet sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda bulabilirler.

Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Adana, Diyarbakır, Elazığ ve Şanlıurfa havalimanlarından 13 Şubat Pazartesi 09.00’dan itibaren yapılacak tüm tahliye uçuşlarına kabul  için havalimanına gelmeden biletleme yapılması gerekmektedir.

Tahliye uçuşları

Öncelik, önceden biletleme yapan yolcuların olacaktır. Yalnızca uçaklarda boş yer kalması durumunda biletleme yapmayan yolcuların tahliye uçuşlarına alınabileceğini belirtmek isteriz.

Hem havalimanında bekleme sürenizi kısaltmak hem de tahliye sürecini kolaylaştırmak için ücretsiz biletlemenizi havalimanına gelmeden önce mobil uygulama ya da flypgs.com web sitemizden yapmanız önemlidir.

Misafirlerimizin Hatay’dan yapılacak tahliye uçuşlarına önceden biletleme yapması gerekmektedir. Ücretsiz uçuşlara biletlemeler, internet sitemizden ya da mobil uygulamamızdan yapılabilir. Deprem bölgesi çıkışlı tüm seferlerimiz 19 Şubat’a kadar ücretsiz olmaya devam edecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

THY ise deprem bölgesine yönelik çalışmalara katkıda bulunmaya devam ediyor. Ücretsiz uçuşlarına devam eden THY rezervasyon uygulamasının yeniden devreye alındığını duyurdu.

Tahliye uçuşları

Açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

“Hatay Havalimanından uçuşlarımız tekrar başlamıştır. 13 Şubat tarihinden itibaren yapılacak Hatay çıkışlı tahliye uçuşlarımızda da rezervasyon uygulaması olacaktır. 13-19 Şubat tarihleri arasında yapılacak uçuşlarımız için güncel mobil uygulamamız veya web sitemiz üzerinden rezervasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Tahliye sürecini kolaylaştırmak için havaalanlarına rezervasyon yaparak gelinmesi gerekmektedir. Rezervasyonu olan yolculara öncelik verilecek olup boş yer kalması durumunda rezervasyonsuz yolcularımız da kabul edilecektir.

Tahliye uçuşları

İşlemlerinde bir hata ile karşılaşmamak için mobil uygulamanızın 12.02.2023 tarihinden sonra güncellenmiş olduğunda emin olmanızı rica ederiz.

13 Şubat 09.00’dan itibaren yapılacak Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Adana, Kayseri, Adıyaman ve Elazığ çıkışlı tahliye uçuşlarımızda rezervasyon uygulamasına geçilecektir.

13-19 Şubat tarihleri arasında yapılacak uçuşlarımız için güncel mobil uygulamamız veya web sitemiz üzerinden ücretsiz rezervasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Tahliye sürecini kolaylaştırmak için havaalanlarına rezervasyon yaparak gelinmesi gerekmektedir. Rezervasyonu olan yolculara öncelik verilecek olup boş yer kalması durumunda rezervasyonsuz yolcularımız da kabul edilecektir.”

Tahliye uçuşları

SunExpress, ücretsiz tahliye uçuşlarını 20 Şubat’a kadar uzattı

SunExpress, arama-kurtarma ve sağlık ekiplerini deprem bölgesine ulaştırmak amacıyla bugüne kadar toplam 125 özel uçuş gerçekleştirdi.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Hatay ve Mardin kalkışlı tüm yurt içi uçuşlarını 20 Şubat’a kadar ücretsiz olarak gerçekleştirecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, uçuşlar için SunExpress web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden ücretsiz rezervasyon yapılabiliyor.

SunExpress, arama-kurtarma ve sağlık ekiplerini deprem bölgesine ulaştırmak amacıyla bugüne kadar toplam 125 özel uçuş gerçekleştirdi.

Tahliye uçuşları

Düzenlediği özel uçuşlarda 4 bin 500’den fazla arama-kurtarma ve sağlık ekibini bölgeye taşıyan SunExpress, bu uçuşların dönüş seferlerinde de depremden etkilenen 9 bin 400’den fazla kişinin bölgeden tahliyesini sağladı.

Hava yolu, AFAD başta olmak üzere tüm resmi yetkili kuruluşlar aracılığıyla gelen 161 ton yardım malzemesini ücretsiz kargo hizmeti vererek deprem bölgesine ulaştırdı.

SunExpress, Türkiye ile Almanya arasında köprü kurarak medikal ekip, ekipman ve toplanan diğer ihtiyaçları deprem bölgesine ulaştırıyor. SunExpress, 12 Şubat’ta Almanya’dan 30 kişilik sağlık ekibini tıbbi ekipmanlarıyla birlikte Adana’ya ulaştırdı.

Yurt dışından gelen yardımları da deprem bölgesine ulaştıran SunExpress, Frankfurt’ta toplanan yardımları Antalya’ya taşıyarak AFAD koordinasyonuyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Ayrıca, 30 jeneratörü de Lufthansa Kargo iş birliği ile Berlin’den Türkiye’ye getirecek.

Ücretsiz tahliye uçuşlarıyla ilgili açıklama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!