Suat Kılıç

Suat Kılıç : Z kuşağı uzaydan gelmedi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Suat Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yaparken gençlerle olan diyalogunun devam ettiğini belirterek Z Kuşağı’na değindi.

Suat Kılıç, AK Parti’den milletvekili seçildiğinde Türkiye’nin en genç vekiliydi. 61. TC Hükümeti Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yaparken gençlerle olan diyaloğunun devam ettiğini söylüyor. Z Kuşağı’na dair şu yorumda bulunuyor:

Suat Kılıç : Z Kuşağı evin içinde

“10 ile 24 yaşı arasında 3 çocuğum var. Dolayısıyla Z Kuşağı evin içinde. Bunlar uzaylılar değil. Başka bir gezegenden gelmediler başka bir galaksiye de bizi götürecek değiller. Ha birgün uzay yolculuğumuz olacaksa bu Z Kuşağından gençlerin elinde olacak. Ondan hiç şüphem yok. Ona inanıyorum. Bizi aya çıkaracaksa Z Kuşağı çıkaracak. Ama bu çocuklar kendilerinden Z Kuşağı olarak bahsetmiyorlar.

Bunlar evimizdeki çocuklar. Bizim gençlerimiz. Gençlerin hayata bakışları farklı. Bugünkü Z Kuşağı’nda aslında bir cevher var. Onların enerjisini açığa çıkaracak çalışmalar içerisinde olmamız lazım. Gördüğüm kadarıyla onları belli kalıpların içerisine dahil etme yönünde bir takım arayışlar var. Bu çocuklar ele avuca sığmaz herhangi bir kaba da sığdırılamaz. Herhangi bir kalıba da aktarılamaz. Kendisi olarak varlar. Adalet kavramı bu gençlerimizde çok yüksek.

Suat Kılıç : Z Kuşağının adalet kavramı var

Ama inancımızda da adalet var. Bu çocukların adalet kavramı ve anlayışından korkmamamız lazım. Hakkaniyet kavramı bunlarda güçlü. Hukukun üstünlüğüne ve hukukun herkes için eşit kurallarla çalışmasına çok değer verdiklerini gözlemliyorum. Fırsat eşitliğine inanıyorlar ve fırsat eşitliğinin herkesi bağlayan bir kavramlar silsilesi olarak hayatı yönetmesi ve yönlendirmesi gerektiğine inanıyorlar Senin için ne varsa benim için de o olsun. Bunlar fena arayışlar değil. Ayrıca ehliyete liyakata önem verilmesi arzu ettiklerini gözlemliyorum, bu da fena bişey değil. Z Kuşağı ile iletişim kurmak köprüler oluşturmak dinlemek anlamak ve onlarla birlikte geleceğe yürümek bence hiç de zor değil.

Suat Kılıç : Geçmişi yaşamadıkları için kızamayız

Bugün gençlerimiz hastanelerden, hastanelerde artan imkanlardan, ücretsiz kitap politikalarından, bilgisayar laboratuvarından etkilenmiyor. Yabancı dil eğitimindeki kalite artışından, duble yollardan, köprülerden, şehir hastanelerden maalesef etkilenmiyor. Çünkü eski Türkiye’nin geri kalmışlıklarını yaşamadılar. Hastane kuyruklarını, tek gidiş tek geliş yolları yaşamadılar. Ama ‘geçmişi yaşamadınız ondan dolayı bunları bilmiyorsunuz, size de çok kızıyoruz’ deme hakkımız yok.

Geçmişi yaşamamış olmaları bir kabahat değil, hayatın gereği doğanın kanunu. AK Parti iktidarıyla bugünü yaşadılar. Yüksek teknoloji çağını yaşıyorlar. İnternet bantları sürekli olarak genişliyor. Teknolojinin hızı artıyor. Artık otoyollarla, duble yollarla, köprülerle, havalimanlarıyla, şehir hastaneleriyle değil, hükümetin performansını iktidarın icraatı belki de yeni satın aldıkları oyunları, evdeki internetin hızından dolayı rahat oynayıp oynayamadıklarından dolayı değerlendiriyorlar.

Suat Kılıç : Z kuşağı uzaydan gelmedi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!