Sosyal konut projesini Cumhurbaşkanı tanıttı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal konut projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtıldı.

Program, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi Tanıtım Töreni’ne katılarak bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sürece katkı verecek herkese teşekkür etti. Vatandaşların evleri, arsaları ve iş yerlerinin şimdiden hayırlı olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkeyi her alanda olduğu gibi konut üretiminde de asırlık hizmetlerle buluşturduklarını söyledi.

Ayrıca TOKİ vasıtasıyla hiçbir ülkenin hayal dahi edemeyeceği bir atılımla yüzde 90’ı sosyal konut olmak üzere tam 1 milyon 170 bin konut inşa ettiklerini ifade etti.

Yüzlerce sosyal ve kültürel tesis kazandırdıklarını söyleyen Cumhurbaşkanın Erdoğan, şehri şehir yapan en önemli unsurlar olan doğal, tarihî ve kültürel mirası korumaya özel önem verdiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendilerini maziyle buluşturan, yüksek mimari değer taşıyan evleri, dükkânları meydanları en emin şekilde geleceğe taşıyacak adımlar attıklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

12 ilde 3 bin 930’u tamam

Erdoğan, şu anda 12 ilde, 3 bin 930’u tamamlanmış, toplam 10 bini aşan sanayi tipi iş yeri projesi yürüttüklerini söyledi.

Kampanyanın ilk etabı kapsamında, 10 bin yeni iş yerini daha küçük ve orta ölçekli sanayicilerin hizmetine sunacaklarını belirten Erdoğan, inşa edecekleri iş yerlerinin, ülkenin yatırımına, üretimine, sanayisine ve istihdamına hatırı sayılır bir katkı sağlayacağını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onlarca farklı sektöre yayılan tamir ve imalat kollarında yoğunlaşan küçük işletmelere hitap eden sanayi tipi iş yerlerimiz, 100 bine yakın ek istihdam sağlayacaktır.

Sosyal konut

Bu iş yerlerini, 350 bin liradan başlayan fiyatlar ve 2 bin 633 liradan başlayan taksitlerle 120 ay vade ile emekçi kardeşlerimize, genç girişimcilerimize sunacağız.

Tüm bu yatırımların daha ilk çivileri çakılır çakılmaz sanayi çarkları hızlanmaya, ekonomimiz güçlenmeye ve 200 bin yeni istihdamla iş gücümüz kazanmaya başlayacaktır.

İlk evim, ilk iş yerim projesinin 81 ilimize, ülkemize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Sosyal konut

“Türkiye’yi örnek bir ülke haline getirmenin gayreti içerisindeyiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda İstanbul Esenyurt’taki konut dağıtım projesine ilişkin de şunları söyledi:

“Zemin artı 3 zemin artı 4. Orada vatandaşlarımızın mutluluğunu gördüm. Esenyurt malum geçmişi itibarıyla gecekonduların yaygın olduğu bir yer ama orada kentsel dönüşüm projesiyle çok ciddi bir adım attık, atıyoruz ve bütün bunlarla beraber şehirlerimize yakışan bir yapılaşmayı yaparak Türkiye’yi örnek bir ülke haline getirmenin gayreti içerisindeyiz.”

Konut projesi

“Biz gençlerimize hep güvendik”

Projenin tamamı, 500 bin konut, 250 bin konut amaçlı arsa ve 50 bin iş yeri bittiğinde, 3 milyon 750 bin kişiyi daha güvenli yaşam alanlarına kavuşturmuş olacaklarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin sevincini milletimizle yaşıyoruz.

Ülkenin her kazancına, her sevincine, her güzelliğine itiraz edenler de unutmayın, onlar boş durmuyor. Her projemiz gibi, 500 bin sosyal konutun da yapılamayacağını söylemelerini ben kale bile almıyorum” diye konuştu.

Sosyal konut projesini Cumhurbaşkanı tanıttı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!