Solucan Gübresi Tesisi sayısı artıyor

Solucan Gübresi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solucan Gübresi Tesisi sayısı Samsun’da 4’e yükseldi. 

Solucan Gübresi, topraktaki organik madde miktarını artırıyor. Ayrıca soğuk havaya karşı bitki ve köklerinde direnç sağlıyor. Özellikle üründe erkencilik, hızlı büyüme ve gelişme sağlıyor. Bununla birlikte toprağın su tutma oranını da artırıyor.

Bu özellikleri ile son dönemde büyük rağbet gören işletme sayısı ülke genelinde olduğu gibi Samsun’da da artıyor.

Solucan gübresi
Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, solucan gübresi onay belgesini firmaya takdim etti.

Solucan Gübresi onay belgesi

Samsun Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bir firmaya daha ‘Solucan Gübresi Çalışma Onay Belgesi’ verdi. İl Müdürü İbrahim Sağlam, bu gübre için izin alan işetme sayısının Samsun’da 4’e ifade etti.

Vezirköprü, 19 Mayıs ve Kavak ilçelerinde bulunan 3 adet işletmenin ardından yine Kavak’ta bir işletmeye daha izin verildi.

İşletme yetkilisi Adnan Duran’a belgeyi İl Müdürü İbrahim Sağlam, makamında takdim etti.

Solucan gübresi

İl Müdürü Sağlam : Çok önemli materyal

Sağlam, “Organik bileşenlerden oluşan bu gübre, toprak değerlerini iyileştirici etkisinin yanı sıra bitkilere besin maddeleri sağlıyor. Bu nedene de organik yetiştiricilik yapılan bütün alanlarda uygulanması mümkün oluyor.

Bu gübre, çiftlik gübresinin tam olarak yerini alamasa da kimyasal gübre ve ilaç kullanımının yasak olduğu organik tarım üretim alanları için çok önemli bir materyal. Her zaman üreticimizin, çiftçimizin yanındayız. Organik tarımı her alanda destekliyoruz. Bu anlamda da firmamızın bu alandaki yatırımı çok değerli.

Ayrıca sertifikalandırılmış organik gübre olarak, rahatlıkla hem meyve hem de sebze üretim alanlarında kullanılabilir. Bu gübre toprağa karıştığında bitki, besin maddeleri yönünden zenginleşiyor. Verimliliği de artıyor. Bununla da kalmayıp uzun yıllar verimli etkisini de sürdürüyor.

Bu bağlamda, çalışma onay belgesini takdim ettiğimiz tesisimizin Türk tarımına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ayrıca bu girişimcilerimizin sayılarının artmasını temenni ediyorum” dedi.

Solucan Gübresi Tesisi sayısı artıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!