Sokak hayvanlarına bir kap su ve mama

Sokak hayvanları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sokak hayvanlarına bir kap su ve mama bırakılması için çağrı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi 55 ayrı noktada can dostları için mama bıraktı.

Sokak hayvanlarına mama bırakılması için Samsun Büyükşehir Belediyesi seferber oldu.

Özellikle yoğun kar yağışında tüm ekipleriyle birlikte mesai harcayan belediye; bir yandan da sokaktaki hayvanları unutmadı.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler; soğuk havada yemek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarına bir kap su ve mama bıraktı.

Sokak hayvanları

Sokak hayvanlarına mama seferberliği

Kış şartlarında onların aç kalmaması için gayret gösteren Büyükşehir Belediyesi; kent genelinde 55 ayrı noktaya yaklaşık iki bin kilo kuru mama bıraktı.

Soğuktan etkilenen ve yaralanan can dostlarına ise; Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün uzman hekimlerince müdahale edildi.

Bir kap yemek ve suyun sokak hayvanları için hayati öneme sahip olabileceğini hatırlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir şunları söyledi:

“Bu zor kış şartlarında can dostlarımızı da yalnız bırakmıyoruz. Ekiplerimiz, ilçe belediyelerimizle birlikte olumsuz hava şartlarında sokak hayvanlarımızın aç kalmaması için; şehrin farklı noktalarındaki beslenme alanlarında düzenli olarak yemleme çalışması gerçekleştiriyor.

Sokak hayvanları

Belediye olarak bir yandan şehrin doğasını korurken diğer yandan da; şehirde yaşayan canlılara sahip çıkıyoruz. Özellikle yapacağımız ufak fedakârlıklar, sokaktaki dostlarımızın hayata tutunmasına büyük katkı sağlıyor.

Tüm hemşehrilerimiz de evlerinde artan yiyecekleri sahipsiz dostlarımız için uygun yerlere bırakırlarsa el birliğiyle sessiz dostlarımıza sahip çıkmış oluruz.” 

Youtube kanalımıza abone olmanız dileğiyle… https://www.youtube.com/channel/UCHKS83YgZLzoBr8CGmNdXiw

Sokak hayvanlarına bir kap su ve mama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!