Sokak hayvanları tedavi ediliyor, sahiplendiriliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sokak hayvanları burada tedavi ediliyor. Koruma altına alınıp sahiplendiriliyor

Büyükşehir Belediyesi’ne ait Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’nde; sokak hayvanları tedavi ediliyor.

7 gün 24 saat görev yaparak hayvanlar için her türlü imkanı sağlayan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı merkezde; 2019 yılı mayıs ayından bugüne kadar trafik kazalarından iç-dış parazit uygulamalarına; üst solunum yolu enfeksiyonlarından viral enfeksiyonlara kadar sokak hayvanlarının tedavisi sağlandı.

Bugüne kadar 6 bin 550 sokak hayvanı tedavi edildi. Ayrıca 12 bin 769 sokak hayvanı da kısırlaştırıldı. Bunun dışında “Satın alma sahiplen” sloganıyla yürütülen çalışmalar kapsamında ise; 1547 kedi ve köpek sahiplendirildi.

Sokak Hayvanları

Türkiye’nin en modern ve kapsamlı merkezi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir; Türkiye’nin en modern ve en kapsamlı Hayvan Bakım Merkezi’ne sahip olduklarını söyledi. Başkan Demir; “Böylesine donanımlı bir ortamda sokak hayvanları, sahipsiz, yaralı, hasta, engelli ya da bakıma muhtaç can dostlarımızı hem tedavi ediyoruz hem de koruma altına alıyoruz.

Yaptığımız tüm çalışmalarla sokak hayvanlarımızın hem yaşam haklarını koruyor hem de hayat standartlarını yükseltiyoruz. Sokaklarda sahipsiz hayvanlar kalmasın ve hayvanlar ömürlerinin sonuna kadar doğal ortamlarında yaşamlarını sürdürsünler istiyoruz” dedi.

Sokak hayvanları tedavi ediliyor, sahiplendiriliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!