Sokak hayvanları için farkındalık etkinliği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları için farkındalık oluşturmak adına ‘Pati Şenliği’ düzenledi.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle ‘Pati Şenliği’ düzenlendi. Sokak hayvanları için farkındalık oluşturmak adına düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Pati Şenliği

Sevgi Kafe arkasındaki alanda gerçekleştirilen etkinliğe Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürü Savaş Kasap, veteriner hekimler, öğrenciler ve velileri, öğretmenler ile vatandaşlar katıldı.

Sokak hayvanları için farkındalık

Öğrencilerin günün anlamına ilişkin yaptığı konuşma ile etkinlik başladı. Birçok öğrenci evcil hayvanları ile birlikte etkinliğe katıldı.

Hayvan sevgisi hakkında farkındalık oluşturmayı amaçlayan etkinlikte öğrencilerden oluşan grup mini bir konser verdi.

Sokak Hayvanları

6 bin sokak hayvanı kısırlaştırıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürü Savaş Kasap, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün çok anlamlı olduğunu ve aslında bütün günlerin hayvanları koruma günü olarak yaşanması gerektiğini söyledi.

Sokak Hayvanları

Kasap, “Çünkü dünya sadece bizim yaşayacağımız, yaşamamız gereken bir gezegen değil. Bütün canlılarla birlikte iç içe, sevgiyle yaşama alışkanlığını sürdürülebilir bir hale getirmeyi başarabilmeyiz.

O yüzden sokak hayvanları, bütün canlılar olsun bizim için çok değerli. Biz Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’nde günümüzün tamamını onlarla birlikte geçiriyoruz.

Sokak Hayvanları

Bu yıl 6 bine yakın sokak hayvanının kısırlaştırmasını gerçekleştirdik. Bunun yanında 500’e yakın sokak hayvanına cerrahi operasyonda bulunduk. Yaklaşık 10 bin hayvanın tedavisini yaptık” dedi.

Sokak hayvanları için farkındalık etkinliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!