Sigorta sektörüne 200 milyar dolar gelir kazandıracak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sigorta sektörü önünde büyük bir büyüme potansiyeli bulunuyor. Araştırmalara göre yeni risk, ürün ve hizmetler sigorta sektörüne 200 milyar dolar gelir kazandıracak.

Pandemide sağlık sorunlarına karşı endişelerin artması sigortacılık sektöründe yenilikleri de beraberinde getiriyor. Accenture tarafından bu konuda bir araştırma yapıldı. Buna göre, küresel sigortacılığın 2025’e kadar 1,4 trilyon dolar büyüyeceği tahmin ediliyor. Ayrıca yeni risk, ürün ve hizmetlerin sektöre 200 milyar dolar gelir kazandıracağına işaret ediyor.

Bu büyük pastada çocukların payı oldukça düşük. Dünyanın en büyük sigorta pazarına sahip Amerika’da bile çocukların yüzde 5.6’sı sağlık sigortasından yoksun. Bu durum çocuklara yönelik ürünlere hız kazandırdı.

Sigorta sektörü hız kazandı

Hesapkurdu.com Ürün Geliştirme Müdürü Can Paksoy; Türkiye’de 22 milyon 750 bin çocuk nüfusu bulunduğunu söyledi. Özellikle çocukları ve ailelerini odağına alan yeni sigorta ürünlerinin hız kazandığını da sözlerine ekledi.

Bireysel sigorta
2025’e kadar 1,4 trilyon dolara ulaşacak sigorta pazarında çocuk eli…

“Yeni çıkan düzenlemelerle birçok çocuğa ebeveynin poliçe sahibi olması şartı aranmadan sigorta yaptırılabiliyor. Kredi ve sigorta karşılaştırma platformumuz Hesapkurdu.com’da bu ürünlere yönelik taleplerde önemli bir artış gözlemliyoruz.

Aileler, özelikle BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) ile çocuklarının geleceğine yatırım yapıyor. Aynı zamanda da TSS (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası) ile de sağlığını güvence altına alıyor.”

6-18 yaş grubuna koşulsuz sigorta

Paksoy, geçtiğimiz mayıs ayında bir düzenleme yapıldığına değindi.  Bu düzenlemeyle de çocukların sigorta sektörüne kazandırıldığını belirtti. Paksoy, “Ayrıca çocuklar için BES ve TSS ürünlerinin alınabilmesi için, ebeveynlerin de bu ürünlere sahip olması zorunluydu.

Bu ürünlerden birini satın alan anne ya da baba, poliçesine çocuklarını da dâhil edebiliyordu. Yapılan yeni düzenlemeyle bu durum ortadan kaktı. Artık 6-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerin sağlığı da geleceği de koşulsuz garanti altına alınıyor” dedi.

Bireysel sigorta
Yeni ürünler, sigorta sektörüne 200 milyar dolar gelir kazandıracak.

50 bin çocuk BES sahibi oldu

Paksoy, Türk Sigorta Birliği’nin verilerine göre, Türkiye’de 13 milyon BES katılımcısı olduğunu aktardı. Can Paksoy, “Ayrıca 18 yaşın altındakiler de sisteme katılabiliyor. Ayrıca kısa sürede Türkiye genelinde 50 bine yakın çocuk için BES sözleşmesi düzenlendi.

Birçok sigorta şirketi de çocuklara yönelik hazırladıkları BES ürününde eğitim katkısı ve farklı ürünlerde geçerli indirimler gibi ek imkânlar sunuyor. Özellikle bu durum sigorta sektöründe çocukların payını artırıyor” ifadelerini kullandı.

Çocuklarla güvenli seyahat mümkün oluyor

Sigortacılık sektörüne katılan yeniliklerden birinin de kasko alanında olduğunu belirten Hesapkurdu.com Ürün Geliştirme Müdürü Can Paksoy sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Çocuklu aileler için sunulan bir diğer sigorta ürünü de kasko alanında karşımıza çıkıyor.

Bazı sigorta şirketleri, çocuklu ailelerin hem bütçesine katkıda bulunmak, hem de güvenli seyahat etmelerini sağlamak almak için indirimli kasko ürünü sunuluyor.

Tasarlanan bu ürünlerde genel olarak 0-6 yaş arasında çocuğu olan ailelere kasko ve trafik poliçelerinde değişen oranlarda indirim yapılıyor.”

Sigorta sektörüne 200 milyar dolar gelir kazandıracak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!