Serdar Tuncer gönülleri fethetti

Serdar Tuncer
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Serdar Tuncer, Canik Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikte Samsunlularla buluştu.

Serdar Tuncer, Canik Belediyesi’nin davetlisi olarak “Şiirli Muhabbet” programını sunmak üzere Samsun’a geldi. Şair, yazar ve televizyon programcısı Serdar Tuncer, izleyicilerin gönlünü fethetti. Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, protokol üyeleri ve  yüzlerce davetli katıldı.

Gönüller mest oldu

Serdar Tuncer; ‘Şiirli Muhabbet’ adlı programında hem söyleşi yaptı hem de kendisine ve farklı şairlere ait pek çok şiiri seslendirdi. Yoğun ilgi gösterilen programda; Cemal Safi, Sezai Karakoç, Necip Fazıl Kısakürek gibi pek çok şairin şiirleriyle gönülleri mest etti.

“Otuz altı Osmanlı padişahının otuz üçü şairdir” diyen Tuncer; Yavuz Sultan Selim’in “Beni Bir Gözleri Ahuya Zebun Etti Felek” adlı şiirini seslendirdi.

Ayrıca davetlilere, “Kültürümüzü, bize ait değerlerimizi yakından tanımalıyız” diye tavsiyede bulundu. Bazı kitaplar önerdi.

Serdar Tuncer

Programa yoğun ilgi

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı şunları söyledi:

“Serdar Tuncer’i Canik halkıyla buluşturmak ve ilçemizde ağırlamaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum. Özellikle böyle güzel bir programda; Canik halkıyla buluşmuş olmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Canik’te bu güzel buluşmaya vesile olduğu için değerli Serdar Tuncer bey kardeşimize, huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ayrıca fiziki yatırımlarımızda; halkımızın ihtiyaç duyduğu tüm hizmetlerde hep bu sorumluluğun bilincinde var gücümüzle çalışıyoruz. Özellikle projelerimizle Canik ilçemizi hak ettiği en güzel konuma taşımaya emek harcıyoruz. Bununla birlikte tabi ilçemizi ihya etme adına çaba harcarken asla unutmamamız gereken şey de şudur;

Serdar Tuncer

Neslimizi, gençlerimizi atalarımızın yüzyıllar boyu yaşatıp bizlere ulaştırdığı güzelliklerle, milli ve manevi değerlerle tanıştırmak, buluşturmak. Özellikle köklerimizi besleyen, bizleri asırlar boyunca kadim bir medeniyet olarak ayakta tutan inanç dünyamızı onlara en güzel şekilde aktarmak.

İşte bu nedenden dolayı neslimizi ihya edecek, onlara umut ışığı olacak, gelecekleri için ufuk gösterecek bu tür etkinlikleri son derece önemsiyoruz. Bu programlarla gençlerimize rol model olacak münevver insanları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz.”

Serdar Tuncer’e hediye

Program sonunda Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ‘Şiirli Muhabbet’ programını sunan Serdar Tuncer’e hediye takdiminde bulundu.

Serdar Tuncer gönülleri fethetti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!