Sektör Kampüste OMÜ-TÜBİTAK iş birliği

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın hayata geçirdiği Sektör Kampüste programının paydaşları arasında yer alan OMÜ, tanıtım töreninde TÜBİTAK ile iş birliği protokolü imzaladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın teknoloji ekosisteminin birikimlerini öğrenciler ile buluşturmak amacıyla hayata geçirilen ‘Sektör Kampüste‘ programının tanıtım töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımları gerçekleştirildi.

Tören kapsamında program paydaşları arasında yer alan Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile TÜBİTAK arasında protokol imzalandı.

Sektör Kampüste

Sektör Kampüste üniversiteler ile firmalar iş birliği

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Kütüphanesi’nde düzenlenen programa Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın yanı sıra program paydaşı üniversitelerin rektörleri, akademisyenler ve firma yetkilileri katıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın program hakkında bilgiler verdiği tanıtım toplantısında ‘Sektör Kampüste‘ programı kapsamında paydaş üniversiteler ile firmalar arasında iş birliği protokolleri imzalandı.

Sektör Kampüste

Öğrencilere istihdam şansı

İmzalanan protokol hakkında bilgi ve düşüncelerini aktaran Rektör Ünal, “Bu programda önemli ve esas olan durum sektörü kampüse getirip dersler vermeleri. Sektör, kampüse gelmek suretiyle eğitimde bir AR-GE ve ortaklık hazırlaması.

Biz sektörün ihtiyacına tekabül eden dersleri seçmeli ders olarak yerleştireceğiz. Öğrencimiz burada özellikle staj ve istihdam konusunda sektörün beklentisini karşılayacağı için istihdam şansı yükselecek” ifadelerini kullandı.

Sektör Kampüste

Üniversite için önemli olan kısım ise paydaşlarla ortak hareket etmek olduğuna değinen Rektör Ünal sözlerini şöyle noktaladı:

“Eğitimde, AR-GE’ de hatta üretimde ortak hareket etmek önemli bir gelişme. OMÜ, Türkiye’deki 20 üniversiteden birisi oldu. Bu protokol bizim sektörde kuracağımız ortaklıklara taban oluşturacak. Sektör kampüste projesi üniversitelere yeni bir vizyon belirledi. Üniversitenin ve sanayinin işbirliği beklenen bir durumdu. Artık sıra buluşmaya ve kaynaşmaya geldi.”

Tören, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile program paydaşı üniversite Rektörleri ve firma temsilcilerinin fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

Sektör Kampüste OMÜ-TÜBİTAK iş birliği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!