Samsun’un yeni Emniyet Müdürü göreve başladı

Göreve başlayan Emniyet Müdürü Özen hediye yerine depremzedelere yardım yapılmasını istedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Emniyet Müdürü Nihat Özen, görevine başladı. Özen, göreve başlaması nedeniyle hediye ve çiçek gönderilmemesini, bunun yerine depremzedeler yararına AFAD ve Türk Kızılaya bağışta bulunulmasını istedi.

Emniyet Müdürü Özen, yaptığı yazılı açıklamada, kurtuluşa giden yolda ilk adımın atıldığı, Milli Mücadele ateşinin yakıldığı kutlu şehir Samsun’un ülkenin en önemli şehirlerinden biri olduğunun farkında olduklarını belirtti.

Kente hizmet ederken, üzerlerindeki sorumluluğun da bilincinde olduklarını vurgulayan Özen, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bütün mesai arkadaşlarımla birlikte insan merkezli, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan, takım çalışmasını ön planda tutan, hukuka bağlı, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü bir şekilde davranarak, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Bunu yaparken ilimizde bulunan diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte uyum ve ahenk içerisinde, zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin, tüm birimlerimizle birlikte görevimizi yerine getireceğiz. Bu süreçte halkımızı da her zamanki gibi yanımızda görmek isteriz.”

Emniyet Müdürü

Samsun İl Emniyet Müdürü Özen önceliklerinin, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek olacağını vurguladı.

Emniyet Müdürü Özen, şunları kaydetti:

“Hizmet noktasında ise vatandaşımızı memnun edebilmek ve layıkıyla görevimizi yapmak olacaktır. Sizlerden aldığımız güç ile daha güvenli ve huzurlu bir Samsun için gece gündüz var gücümüzle çalışacağız. Göreve başlamam nedeniyle hediye ve çiçek kabul edilmeyecektir. Hediye ve çiçek göndermek isteyenlerin, depremzedeler yararına AFAD ve Kızılay’a bağışta bulunulması bizi daha çok mutlu edecektir. Bu vesileyle, ülkemizin huzur ve güvenliği uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Türk Polis Teşkilatına ve Samsun halkına hayırlı olmasını diliyor, hepinize selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Emniyet Müdürü

Samsun’un yeni Emniyet Müdürü Nihat Özen kimdir?

1971 yılında Ankara / Bala ilçesinde doğdu. 1994 yılında Polis Akademisinden mezun olduktan sonra sırasıyla 1994-1999 yılları arasında İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünde, 1999-2003 yılları arasında Malatya Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünde, 2003-2007 tarihleri arasında İstihbarat Daire Başkanlığında, 2007 yılında Sinop Emniyet Müdürlüğünde, 2008-2011 yılları arasında İstihbarat Daire Başkanlığında, 2011-2012 yılları arasında Yabancılar Hudut İltica Daire Başkanlığında, 2012-2013 yılları arasında Hukuk Müşavirliğinde, 2013-2017 yılları arasında İstihbarat Daire Başkanlığında, 2017-2019 yılları arasında Siirt Emniyet Müdürlüğünde görev yapmış, 23 Temmuz 2018 yılında 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiş ve 2019-2023 yılları arasında ise Ağrı İl Emniyet Müdürü olarak görev yapmıştır. 22.02.2023 tarihli Bakanlık Onayı ile ilimize atanmış, 28.02.2023 tarihinde Samsun İl Emniyet Müdürü olarak göreve başlamıştır.

Nihat Özen, yurt içi ve yurt dışında çok sayıda kurs ve seminerlere katılmış, başarılı çalışmalarından dolayı çok sayıda Takdirname ve Taltif ile ödüllendirilmiştir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Samsun’un yeni Emniyet Müdürü göreve başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!