Samsunspor’dan deprem bölgesine yardım

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok ilimizde hissedilen depremlerden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Samsunspor Kulübü Derneğimiz tarafından başlatılan Yardım Kampanyası kapsamında toplanan yaşam malzemelerini taşıyan TIR’lar yola çıktı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunspor Kulübü Derneği’nin deprem felaketinin ardından başlattığı yardım kampanyasına futbolcular, teknik heyet, taraftarlar ve vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Store 55’den kışlık malzemeler, futbolcuların, teknik heyetin ve personelin topladığı yastık ve yorgan ile taraftarların ve vatandaşlardan gelen yaşam malzemeleri de afet bölgelerine gönderilmek üzere Nuri Asan Tesisleri’nde TIR’lara yüklendi.

Samsunspor

Konu hakkında açıklama yapan Samsunspor Kulübü Derneği Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu İlknur Damla Beytekin, yaklaşık 3 TIR’ın afet bölgelerine gönderileceğini belirtti.

SamsunsporTeknik Direktör Hüseyin Eroğlu da TIR yükleme alanına gelerek çalışmalara katıldı.Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, “1971 doğumluyum. Yaklaşık 50 yılda ülkemizde yaşanan depremlerde sanırım 30 bine yakın vatandaşımızı kaybettik. Ancak korkarım ki yaşadığımız bu son deprem, en acı sonuçları getirecek. Gerek büyüklük, gerekse de alan bakımından kapsamı büyük.

Kış şartları çok ağır. Allah orada olanlara ve yakınlarına sabır ve dayanma gücü versin. Böyle olaylarda aslında rakamlar durumu tam anlatmıyor. Ama 10 bin anne çocuğunu kaybetti, 10 bin çocuk anne babasını kaybetti gözüyle bakarsanız tablonun ne denli acı olduğunu görebilirsiniz” dedi.

Samsunspor

Samsunspor Teknik Direktörü Eroğlu : Her şey ama her şey çok zor

Acıları tarif etmenin imkansız olduğunu belirten Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, “Bu kadar geniş bir alanda acil müdahale yapma şansı gerçekten çok zor. 12-13 milyon kişinin yaşadığı bir alandan bahsediyoruz. Her evde 3 kişi yaşasa 4 milyon konut, yollar kapalı, kar soğuk bastırıyor. Her şey ama her şey çok zor. Ben de öğrencim Taner Kahriman’ın acı haberini aldım. Malatyaspor’un genç kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan’ı da kaybettik. Vefat eden antrenör ve diğer sporcularımız var. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına da sabır” diye konuştu.

SamsunsporBöyle zamanlarda Türk insanının dayanışma ruhu tam olarak ortaya çıktığını ifade eden Hüseyin Eroğlu, “İzmir depreminde biz bunu yaşadık. Daha acılarımız çok taze. Orada iki insanların ruh hallerini çok iyi anlıyorum. Volkan Demirel’i ve değerli eşini, Gökhan Zan’ı izledim. Çok kişinin hissine tercüman oldular. Biz futbol adamları, futbolcular ve kulüpler, bölgenin acılarını sarmak için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Türk futbol tarihinin en büyük kampanyasını futbol üzerinden başlatıp bu insanlara borcumuzu ödeyebiliriz” şeklinde konuştu.

Samsunspor

Samsunspor’dan deprem bölgesine yardım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!