Samsunspor’a yeni bir oyun sistemi şart

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunspor’a yeni bir oyun sisteminin şart olduğunu ifade eden yazarımız Caner Erişgin, Erzurumspor maçını yazdı.

Samsunspor’a yeni bir oyunun getirilmesi gerektiğini savunuyor yazarımız… İşte yazarımız Caner Erişgin’in bu haftaki Yılport Samsunspor-Erzurumspor maçı değerlendirmesi.

Bu hafta oynanan maçtan önce ilk olarak teknik direktör değişikliğine değinerek yazıma başlamak istiyorum;

Samsunspor'a yeni sistem
Samsunspor’a gelen teknik adamları ve yapılan tercihleri yazarımız Caner Erişgin değerlendirdi.

Samsunspor’a gelen teknik direktörler

Şimdiye kadar Süper Lig’e yükselme başarısı gösteremese de teknik direktör tercihleri, bence yanlış sayılmayacak. Hatta birçok futbol severin Yılport Samsunspor maçlarını takip etmelerine neden olabilecek isimler oldu. Ertuğrul Sağlam ile her geçen yıl üzerine koyan bir Yılport Samsunspor hedefleniyordu. Ancak geçtiğimiz sezon birçok problemin doğru idare edilmeyişi ve kaybedilen şampiyonluk Ertuğrul Sağlam’ın sonu olmuştu.

Bu sezon ise takımın başına Mehmet Altıparmak geldiğinde ben dahil birçok isim şöyle düşünmüştü. ‘Bu ligin winner teknik adamlarından birini getirerek sezona başlıyor. Bu sezon Yılport Samsunspor belli ki geçtiğimiz seneki gibi hata yapmak istemiyor.’

Mehmet Altıparmak tercihi

Buradaki hedef ise Ertuğrul Sağlam döneminde olduğu gibi uzun yıllara dayanmıyordu. Zaten Mehmet Altıparmak ile anlaşmalar genelde tek yıllık yapılır. Çünkü hocanın alametifarikası kısa vadede yönettiği takımları Süper Lig’e çıkartabilmesiydi.

Samsunspor'a yeni sistem

Bu hamlenin de dikiş tutmayışıyla maalesef Mehmet Altıparmak ile de yollar ayrıldı. Şimdiye kadar gelen bu isimlerin hepsi geçmiş başarıları ile kendilerini kanıtlamış isimlerdi. Aslında yönetimin teknik direktör tercihleri bana göre hiç de fena hamleler değildi.

Ta ki Fuat Çapa’ya kadar…

Bana göre Ocak ayına kadar takıma alabileceği maksimum puanı aldıracak, ikinci yarıya ise yapılan transfer hamleleri ile takımı toparlayabilecek bir teknik direktör profilinde bir isim gelmeliydi. Ancak Fuat Çapa bence bu profile hiç uyan bir isim maalesef değil.

Karşılaşmaya gelecek olursak;

Geçtiğimiz haftaya nazaran kadrodaki iki değişiklik Hasan Kılıç’ın ilk 11 başlaması ve Tomane’nin yokluğunda Bah’ın süre alışıydı.

Açıkçası bu maç özelinde Fuat Çapa’yı değerlendirmek için oldukça erken olduğunu düşünüyorum. Çünkü sahada Mehmet Altıparmak’ın oynattığı oyun tarzına benzer bir yapı vardı. Yılport Samunspor’un bu sezon kendisinden daha formda ve puan durumunda üstünde olan takımlara karşı kendisinden altta olanlara göre oynadığı maçlarda daha şanslı olacağını düşünüyorum.

Çünkü orta sahadaki üç oyuncu da geçiş hücumunu set oyununa göre çok daha iyi oynayan isimler. Yılport Samsunspor’un topu ayağına alıp üçüncü bölgede yaptığı top kayıpları sonrası geri dönüşlerinin bir hayli sorun olduğu düşünülürse en azından Ocak ayına kadar topu rakibe verip kazandığı toplarla hızlı çıkarak sonuç arayan bir oyun anlayışı benimsemesi gerekiyor.

Samsunspor’a yeni bir oyun sistemi şart

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!