Samsunspor maçının özeti : Artık her şey çok daha zor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunspor maçının bize anlattığı şu; Artık her şey çok daha zor

Samsunspor maçının özetini yazarımız Caner Erişgin kaleme aldı.

Yılport Samsunspor’un bugününü takımda kıpırdayan, savaşan ve özellikle skora isyan eden oyuncuların da haftalardır performansı düşük olanlara ayak uydurduğu bir müsabaka olarak değerlendirmek yanlış olmaz.

Yılport Samsunspor’un bugün tek oyun planı kanatlarının ve santraforunun savunma arkasına atılan uzun toplara hareketlenmesiydi. Bu oyuncuların hiçbiri kariyeri boyunca bu tip bir anlayış ile oynamadılar. Bu düşünceyle ne amaçlandı inanın anlamakta güçlük çekiyorum.

Yasin ve Fofana top ayağında olduğunda meziyetlerini sergileyebilen bir oyuncu. Tomane ise sırtı dönük yanındakileri de oynatabilen bir oyuncu. İleriye şişirilen toplarla gol arayışı bana göre oldukça günümüz futbolundan öte ve sığ bir anlayış.

Samsunspor maçı
Samsunspor maçının ardından yaşananları yazarımız Caner Erişgin kaleme aldı.

Ayakta kalan oyuncu…

Yılport Samsunspor’un sorununu oyuncuların birbiri ile uyumlu olmaması ve kadro planlamasının yanlış yapılması olarak geçtiğimiz haftalarda yorumlamıştık. Bugün sahada Mehmet Altıparmak’ın bıraktığı dönemden çok daha geriye giden bir takım görüntüsü vardı.

Sorumlunun Fuat Çapa olduğunu söylemiyorum. Ancak Fuat Çapa takımı devraldığı dönemden itibaren sahada ayakta kalan oyuncuların da performans olarak düşmesi durumu işin içinden çıkılmaz bir hale getirdi.

Buna örnek olarak son zamanlarda olumsuz sonuçlar alınsa dahi ayakta kalan Aykut Özer’in dalgınlığı dolayısıyla kariyerinin en kötü maçlarından birini geçirmesi. Ayrıca serbest vuruştan yenilen golde takımın geçtiğimiz dönemde tekmeye kafa sokacak kadar hırslı oyuncularından Osman Çelik’in barajda zıplamıyor oluşu. Tüm bunlar takımın mental anlamda durumunu bize net bir şekilde özetliyor.

Samsunspor maçı

Mustafa Aztopal’ın ayrılığı

Karşılaşma sonrasında transferlerdeki ve teknik adam tercihlerindeki akla gelen birinci isim olan Mustafa Aztopal’ın istifası ile karşılaştık. Eğer yönetimler teknik adam gelmeden önce transfer yapıyorlarsa ve sezon içerisinde teknik adam başarısız oluyorsa genellikle bu takımı kendisinin kurmadığını söyleyerek kenara çekilirler. Ayrıca bütün ihale de bugün olduğu gibi yönetimin üzerine kalır. Ancak transferleri Mehmet Altıparmak yaptırmış olsaydı yönetim kenara çekilerek taraftarla da bu şekilde karşı karşıya gelmeyebilirdi.

Eğer siz teknik adam gelmeden önce transfer yapıyorsanız ve bu isimler takıma sezon içerisinde bırakın katkı sağlamayı 1 dakika bile forma giyemiyorlarsa sorunun teknik adamda değil de aslında nerede olduğu apaçık ortadadır. Ancak bu yetmiyormuş gibi Mustafa Aztopal’ın Fuat Çapa’yı da getirmesine izin verilmesi takımın durumunu zaten kötüyken iyice enkaz haline getirdi. Madem olası bir olumsuzlukta istifa gelecekti, neden Fuat Çapa ile anlaşıldı?

Caner ERİŞGİN

Samsunspor maçının özeti : Artık her şey çok daha zor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!