Samsunspor, Ertuğrul Sağlam evliliği boşanmayla sonuçlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güzel başlayan, güzel giden evliliğin son üç ayında yaşananlar her şeyi değiştirdi. Fikir ayrılıkları tartışmaya, tartışmalar şiddetli geçimsizliğe evrildi. Ve bugün yapılan açıklamaya göre birliktelik boşanmayla sonuçlandı. Samsunspor ile Ertuğrul Sağlam’ın 5 yıllık büyük projesi ayrılıkla sonuçlandı.

19 Kasım 2019 !

O gün Nuri Asan Tesisleri’nde sabah saatlerinde başlayan bir hareketlilik vardı. Kulüp çalışanları, heyecan içinde bir o yana bir bu yana koşturuyordu. Belli ki bir hazırlık yapıyordu. Çok geçmeden bu tatlı telaşın sebebi kamuoyuna açıklandı.

Samsunspor’un eski futbolcusu, eski hocası Ertuğrul Sağlam yuvasına dönme kararı almıştı,  taraftarların katılacağı bir törenle resmi imzayı atacaktı. Nuri Asan Tesisleri’ne adeta taraftar ve medya akın etmişti. Ertuğrul Sağlam, 50.yaş gününde, tezahüratlar eşliğinde, büyük hedeflerle 5 yıllık sözleşmeye imza atmıştı.

Herhalde bundan daha güzel bir ‘yuvaya dönüş’ olamazdı. O günün coşkusuyla Ertuğrul Sağlam, kariyeriyle de örtüşen hedefler açıklamıştı;

Samsunspor Ertuğrul Sağlam
Yılport Samsunspor, 19 Kasım 2019’da Ertuğrul Sağlam ile 5 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Süper Lig’den 3, TFF 1.Lig’den 6 teklif aldım. Hiçbirini kabul etmedim.”

“Kalbim ve aklım güçlü bir proje arıyordu. Bu proje Samsunspor’dan geldi. Samsun halkının desteği ve Yıldırım Holding’in gücü beni buraya getirdi.”

“Buraya gelişim bir meydan okumadır. Samsunspor’u Süper Lig’in 6.şampiyonu yapacağız.”

Ertuğrul Sağlam, TFF 2.Lig’de şampiyonluk için mücadele edilen Manisa FK’nın 6 puan gerisine düşen ve umutsuzluğa kapılan Samsunspor camiasına umut olmuştu. Çabuk toparladı takımı. Covid-19 ligleri durdurana kadar 15 maçın 14’ünü kazandırdı takımına ve Samsunspor zirvenin tek sahibi oldu. Covid-19 sebebiyle kalan 6 lig maçını oynatmayan TFF, puan sıralamasını tescil etti ve Samsunspor şampiyon ilan edildi.

9 Mayıs 2020

Yüksel Yıldırım:

“Ertuğrul Sağlam, Samsunspor’un CEO’su olacak.”

17 Ağustos 2020!..

Yüksel Yıldırım:

“Ertuğrul Sağlam, Samsunspor’un Ferguson’u olacak.”

Yüksel Yıldırım, Ertuğrul Sağlam’ın performansından memnun olmuş olmalı ki, üç ay arayla hocanın kulüp içindeki pozisyonunu daha da güçlendirecek açıklamalarda bulunmuştu.

2020-2021 sezonuna bu atmosfer içinde ve büyük bir hedefle başladı Samsunspor. Şampiyon olunacak ve Süper Lig’e çıkılacaktı. Sezonun büyük bir kısmında olumsuz kabul edilecek birçok hadise yaşanıyor, futbolcular inişli-çıkışlı performanslar sergiliyor, yabancılar yetersiz çıkıyor, Covid geçirenler takımdan uzak kalıyor olmasına karşın Samsunspor bir şekilde ilk içinde yer alıyordu ve ipi göğüsleyecek gibi duruyordu.

Ancak şampiyonluk için mücadele edilen GZT Giresunspor’a ve Adana Demirspor’a üstelik de Samsun’da mağlup olmak bir anda işlerin tadını tuzunu kaçırdı. Yönetim, teknik heyet, futbolcular arasında onarılamayacak düzeyde yaralar açtı.

Samsunspor Ertuğrul Sağlam
Başkan Yüksel Yıldırım, Ertuğrul Sağlam’ı Samsunspor’un CEO’su yapacağını açıklamıştı.

14 Nisan 2021

Fırtınalı atmosfere karşın bitime 4 hafta kala Samsunspor, lig ikincisiydi ve takipçisi Adana Demir’in 2 puan önündeydi. Kalan 4 maçı kazanması halinde Süper Lig’e çıkacaktı. Ancak 14 Nisan 2021 filmin kötü sonla biteceğinin ilk işaretiydi. Menemen’de 2-2 berabere kaldı takım.

Üstelik o beraberliğin anlamı şu idi: Süper Lig için ipler artık Samsunspor’un elinde değildi.

Samsunspor kalan maçlarını kazanacak, GZT Giresun ya da ADS’nin kaybetmesini bekleyecekti. Zordu, olmadı da zaten. 70 puan toplayan üç takım üçlü averajla sıralandı. Giresun ve ADS’nin bahtına Süper Lig düşerken Samsunspor’a Play-Off yolu gözüktü.

Orası koca sezonun özeti niteliğindeydi adeta. Sezonun özellikle son çeyreğinde yaşanan hayal kırıklığı Play-Off döneminde daha da belirginleşti ve Samsunspor, Altınordu’ya elendi.

Sezon başında açıklanan hedef yakalanamamıştı.

Samsunspor ile Ertuğrul birlikteliğini evlilik kabul edersek her şey yolunda giderken Giresun ve ADS yenilgileri tartışmaların başlangıcı kabul edilebilirdi. Ancak taraflar arasına küslük girmişti bir kere. Evliliği toparlamak zor görünüyordu üstüne Menemen beraberliği birlikteliği şiddetli geçimsizliğe çevirdi, Peşine Altınordu maçları da bu işi boşanmaya götürdü.

Altınordu maçlarından sonra herkes büyük bir sessizliğe büründü. Kulis bilgileri, dedikodular ortalıkta dolanıyordu.

Samsunspor Ertuğrul Sağlam
Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın bugün istifa ettiği açıklandı.

03.06.2021

Ve bugün.

Malumun ilanı.

Samsunspor, resmi hesabından bugün bu evliliğin resmen bittiğini açıkladı. Ertuğrul Sağlam’ın istifa ettiğini, yönetimin de bu istifayı kabul ettiğini kamuoyuna açıkladı. Ayrıca Sağlam’a hizmetlerinden ötürü teşekkür edildi.

Muhtemelen süreç tamamlandı. Ertuğrul Sağlam hala sessiz. Hala bir açıklaması yok.

19 Kasım 2020’de Ertuğrul Sağlam’ın 50. yaş gününde başlayan 5 yıllık yolculuk 1.5 yıl geride kalmışken yarıda kaldı. Ertuğrul Sağlam, 51 yaşında 51 lig maçında yönetebildiği Samsunspor’un başından ayrıldı.

Büyük bir alkışla, coşkuyla, sevgiyle karşılanan Ertuğrul Sağlam aynı büyüklükte bir hayal kırıklığıyla Samsunspor defterini kapadı.

Her iki taraf için de geçmiş olsun, hayırlı olsun, hayırlısı olsun.

Samsunspor, Ertuğrul Sağlam evliliği boşanmayla sonuçlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!