Bizimle İletişime Geçin

Spor

Samsunspor, Ertuğrul Sağlam evliliği boşanmayla sonuçlandı

Güzel başlayan, güzel giden evliliğin son üç ayında yaşananlar her şeyi değiştirdi. Fikir ayrılıkları tartışmaya, tartışmalar şiddetli geçimsizliğe evrildi. Ve bugün yapılan açıklamaya göre birliktelik boşanmayla sonuçlandı. Samsunspor ile Ertuğrul Sağlam’ın 5 yıllık büyük projesi ayrılıkla sonuçlandı.

19 Kasım 2019 !

O gün Nuri Asan Tesisleri’nde sabah saatlerinde başlayan bir hareketlilik vardı. Kulüp çalışanları, heyecan içinde bir o yana bir bu yana koşturuyordu. Belli ki bir hazırlık yapıyordu. Çok geçmeden bu tatlı telaşın sebebi kamuoyuna açıklandı.

Samsunspor’un eski futbolcusu, eski hocası Ertuğrul Sağlam yuvasına dönme kararı almıştı,  taraftarların katılacağı bir törenle resmi imzayı atacaktı. Nuri Asan Tesisleri’ne adeta taraftar ve medya akın etmişti. Ertuğrul Sağlam, 50.yaş gününde, tezahüratlar eşliğinde, büyük hedeflerle 5 yıllık sözleşmeye imza atmıştı.

Herhalde bundan daha güzel bir ‘yuvaya dönüş’ olamazdı. O günün coşkusuyla Ertuğrul Sağlam, kariyeriyle de örtüşen hedefler açıklamıştı;

Samsunspor Ertuğrul Sağlam

Yılport Samsunspor, 19 Kasım 2019’da Ertuğrul Sağlam ile 5 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Süper Lig’den 3, TFF 1.Lig’den 6 teklif aldım. Hiçbirini kabul etmedim.”

“Kalbim ve aklım güçlü bir proje arıyordu. Bu proje Samsunspor’dan geldi. Samsun halkının desteği ve Yıldırım Holding’in gücü beni buraya getirdi.”

“Buraya gelişim bir meydan okumadır. Samsunspor’u Süper Lig’in 6.şampiyonu yapacağız.”

Ertuğrul Sağlam, TFF 2.Lig’de şampiyonluk için mücadele edilen Manisa FK’nın 6 puan gerisine düşen ve umutsuzluğa kapılan Samsunspor camiasına umut olmuştu. Çabuk toparladı takımı. Covid-19 ligleri durdurana kadar 15 maçın 14’ünü kazandırdı takımına ve Samsunspor zirvenin tek sahibi oldu. Covid-19 sebebiyle kalan 6 lig maçını oynatmayan TFF, puan sıralamasını tescil etti ve Samsunspor şampiyon ilan edildi.

9 Mayıs 2020

Yüksel Yıldırım:

“Ertuğrul Sağlam, Samsunspor’un CEO’su olacak.”

17 Ağustos 2020!..

Yüksel Yıldırım:

“Ertuğrul Sağlam, Samsunspor’un Ferguson’u olacak.”

Yüksel Yıldırım, Ertuğrul Sağlam’ın performansından memnun olmuş olmalı ki, üç ay arayla hocanın kulüp içindeki pozisyonunu daha da güçlendirecek açıklamalarda bulunmuştu.

2020-2021 sezonuna bu atmosfer içinde ve büyük bir hedefle başladı Samsunspor. Şampiyon olunacak ve Süper Lig’e çıkılacaktı. Sezonun büyük bir kısmında olumsuz kabul edilecek birçok hadise yaşanıyor, futbolcular inişli-çıkışlı performanslar sergiliyor, yabancılar yetersiz çıkıyor, Covid geçirenler takımdan uzak kalıyor olmasına karşın Samsunspor bir şekilde ilk içinde yer alıyordu ve ipi göğüsleyecek gibi duruyordu.

Ancak şampiyonluk için mücadele edilen GZT Giresunspor’a ve Adana Demirspor’a üstelik de Samsun’da mağlup olmak bir anda işlerin tadını tuzunu kaçırdı. Yönetim, teknik heyet, futbolcular arasında onarılamayacak düzeyde yaralar açtı.

Samsunspor Ertuğrul Sağlam

Başkan Yüksel Yıldırım, Ertuğrul Sağlam’ı Samsunspor’un CEO’su yapacağını açıklamıştı.

14 Nisan 2021

Fırtınalı atmosfere karşın bitime 4 hafta kala Samsunspor, lig ikincisiydi ve takipçisi Adana Demir’in 2 puan önündeydi. Kalan 4 maçı kazanması halinde Süper Lig’e çıkacaktı. Ancak 14 Nisan 2021 filmin kötü sonla biteceğinin ilk işaretiydi. Menemen’de 2-2 berabere kaldı takım.

Üstelik o beraberliğin anlamı şu idi: Süper Lig için ipler artık Samsunspor’un elinde değildi.

Samsunspor kalan maçlarını kazanacak, GZT Giresun ya da ADS’nin kaybetmesini bekleyecekti. Zordu, olmadı da zaten. 70 puan toplayan üç takım üçlü averajla sıralandı. Giresun ve ADS’nin bahtına Süper Lig düşerken Samsunspor’a Play-Off yolu gözüktü.

Orası koca sezonun özeti niteliğindeydi adeta. Sezonun özellikle son çeyreğinde yaşanan hayal kırıklığı Play-Off döneminde daha da belirginleşti ve Samsunspor, Altınordu’ya elendi.

Sezon başında açıklanan hedef yakalanamamıştı.

Samsunspor ile Ertuğrul birlikteliğini evlilik kabul edersek her şey yolunda giderken Giresun ve ADS yenilgileri tartışmaların başlangıcı kabul edilebilirdi. Ancak taraflar arasına küslük girmişti bir kere. Evliliği toparlamak zor görünüyordu üstüne Menemen beraberliği birlikteliği şiddetli geçimsizliğe çevirdi, Peşine Altınordu maçları da bu işi boşanmaya götürdü.

Altınordu maçlarından sonra herkes büyük bir sessizliğe büründü. Kulis bilgileri, dedikodular ortalıkta dolanıyordu.

Samsunspor Ertuğrul Sağlam

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın bugün istifa ettiği açıklandı.

03.06.2021

Ve bugün.

Malumun ilanı.

Samsunspor, resmi hesabından bugün bu evliliğin resmen bittiğini açıkladı. Ertuğrul Sağlam’ın istifa ettiğini, yönetimin de bu istifayı kabul ettiğini kamuoyuna açıkladı. Ayrıca Sağlam’a hizmetlerinden ötürü teşekkür edildi.

Muhtemelen süreç tamamlandı. Ertuğrul Sağlam hala sessiz. Hala bir açıklaması yok.

19 Kasım 2020’de Ertuğrul Sağlam’ın 50. yaş gününde başlayan 5 yıllık yolculuk 1.5 yıl geride kalmışken yarıda kaldı. Ertuğrul Sağlam, 51 yaşında 51 lig maçında yönetebildiği Samsunspor’un başından ayrıldı.

Büyük bir alkışla, coşkuyla, sevgiyle karşılanan Ertuğrul Sağlam aynı büyüklükte bir hayal kırıklığıyla Samsunspor defterini kapadı.

Her iki taraf için de geçmiş olsun, hayırlı olsun, hayırlısı olsun.

Yorum Yap

Yorum Yap覺n

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İbrahim CANBULAT

Spor

Teknik Direktör Bayram Bektaş’tan kamp açıklaması

Samsunspor

Teknik Direktör Bayram Bektaş, “Tek dileğim, sakatlıksız tam anlamıyla bir kampı yapmak” dedi.

Yeni sezonun ilk etap kamp çalışmalarını Erciyes Yüksek irtifa Kamp Merkezi’nde yapan Yılport Samsunspor’da; Teknik Direktör Bayram Bektaş, açıklama yaptı.

İlk etap çalışmalarına bugün başladıklarını belirten Teknik Direktör Bayram Bektaş, “Kampımıza başladık. Keyifli bir yolculuktan sonra Erciyes’teki kamp merkezimize ulaştık. Bugün çift antrenmanla kampımıza başlayacağız.

Teknik Direktör

Güzel bir hava var. Sabah kuvvet antrenmanı öğleden sonra da sistem, taktik antrenmanlarıyla devam edeceğiz. En iyi şekilde bu kamptan tam verim alarak inşallah hazır bir şekilde Bolu kampından sonra Samsun’a döneceğiz” dedi.

Tek dileğimiz sakatlıksız bir kamp

Biran önce kadroyu şekillendirmek istediğini ifade eden Bayram Bektaş, “Tek dileğim, sakatlıksız tam anlamıyla bir kampı yapmak. Elbette basınımızın ve vatandaşlarımızın meral ettiği, geçen seneden kadroda birkaç oyuncu var.

Teknik Direktör

Elbette oyuncu gidecek ve oyuncu gelecek ama bizim, başkanımızın, yöneticilerimizin tek amacı sezona hangi kadro ile başlayacaksak onu biran önce oluşturmak istiyoruz. Burası da bunun başlangıcı” diye konuştu.

Ayrıca kampta futbolcuların istekli olmaları da dikkat çekti. Ağır tempoda geçen antrenmanlarda oyuncuların coşkusu teknik heyetin yüzünü güldürdü.

Öte yandan Kırmızı-Beyazlılar; transfer çalışmalarını da bir yandan yürütüyor. Forvet, orta saha, kaleci ve sağ bek transfer etmek isteyen Yılport Samsunspor kısa sürede bu isimleri netleştirip son noktayı koymak istiyor.

Okumaya devam et

Spor

Ragbi milli sporcusu Sedanur Avrupa’nın en iyilerinden

Sedanur Bolat

Ragbi milli takım sporcusu Sedanur Bolat; Avrupa 7’li Ragbi Trophy serisinde en çok sayı yapan ilk 5 sporcudan biri oldu.

Bizim Kanaldaa youtube kanalında yayınlanan ‘Anlat Hikayeni’ programına konuk olan Sedanur Bolat; başarı hikayesini anlattı.

Ragbi sporuna nasıl başladığını, kendisini kimin motive ettiğini programda paylaşan Sedanur Bolat, hayellerinden söz etti.

Aynı zamanda Çarşamba Belediyespor Kulübü Büyük Kadın Ragbi Takımı sporcusu Sedanur; milli takım forması ile Avrupa 7’li Ragbi Trophy serisinde en çok sayı yapan ilk 5 sporcudan biri oldu.

Ragbi

Sedanur Bolat, ragbi milli takım forması giyiyor.

Ragbi ile üniversitede tanıştım

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencisi olan genç sporcu; şunları söyledi:

“Bu spor ile üniversitede tanıştım. Daha önce güreş yapıyordum. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine onunla birlikte bu spora başladım. Ailem ilk başlarda ne olduğunu bilmediği için anlamaya çalıştı. Sonra en büyük desteği onlar verdi.

Kadınlar için zor ve sert bir spor olarak görülebilir. Ancak, her sporun kendine özgü zorlukları var. Bu sporda da aynı şekilde. Burada mücadele mücadele, koordinasyon, her şey var. Bu sporu severek yapıyorum.

Sedanur Bolat

Avrupa’nın en iyilerinden

Milli takıma kadar yükseldim. Benim için çok değerli. Zagreb’de gerçekleştirilen Avrupa 7’li Ragbi Trophy Serisi 1. ayak müsabakalarında Büyük Kadınlar Milli Takımında forma giydim.

İngiltere, İtalya, Portekiz, İsveç, Danimarka ve Gürcistan gibi güçlü olan takımların yarıştığı bu büyük organizasyonda; en çok sayı yapan ilk 5 sporcu arasına girdim.

Federasyon Başkanımız Murat Pazan, spora ve sporcuya her zaman destek veren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’a teşekkür ediyorum.Ragbi

Ayrıca genç kızlara da sporu yapmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü hangi sporu yaparlarsa yapsınlar hep bir zorluğu olacaktır. Burada hayata karşı mücadele etmeyi de öğreniyoruz. Bu spor ülkemizde olduğu gibi Samsun’da da sürekli gelişen bir spor. Destek verildiğinde neleri başarabildiğimizi herkes görüyor. Hedeflerime emin adımlarla ilerliyorum. Bana destek veren aileme, antrenörüme, takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. “

Okumaya devam et

Spor

Bayram Bektaş : Şampiyonluk yolu aile olmaktan geçer

Bayram Bektaş, “Tüm parametreleri birleştirip bir aile takımı; birlikte savaşan, birlikte kazanan, taraftarı coşturan bir takım meydana getirmeye çalışıyoruz. Çünkü şampiyonluk yolu buradan geçer. Öncelikle bir aile gibi olmalısınız” dedi.

Yılport Samsunspor yeni sezon hazırlıklarını Nuri Asan Tesislerinde sürdürüyor. Teknik Direktör Bayram Bektaş yönetiminde çalışan Kırmızı-Beyazlılar; bir yandan da transfer çalışmalarını yürütüyor.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktör Bayram Bektaş şunları söyledi:

Samsunspor

“Çalışmalarımız devam ediyor. Dayanıklılık ve kuvvet çalışıyoruz. Gençlerimizi de bu süreçte görüyoruz. Hafta sonu ilk kampımıza başlayacağız. Sakatlıksız bir şekilde geçirmek istiyoruz. Her oyuncuya ihtiyacımız var. Gelen oyuncuların hepsinin sağlık kontrolü bitti. Ayrıca Novikovas ve Tomane de takıma katıldı. Bunu dışında transfer görüşmelerimiz de devam ediyor. İyi oyuncuları kendi takımlarından getirmek zor. En kısa zamanda ihtiyaç olan forvet, orta saha ve sağ bek kadromuza dahil olacak.

Bayram Bektaş : 5-6 hazırlık maçı yapacağız

Kampta yapacağımız hazırlık maçları belli değil. Kampta bulunduğumuz takımlara göre kimle maç oynayacağımız belli olacak. Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Keleş beni arayarak hazırlık maçı yapmak istediklerini söyledi. Belki de sezon açılış maçı olabilir. Ben de olumlu cevap verdim. Bolu kampından döndüğümüzde lig başlamadan önce oynayabiliriz. Özellikle lig başlamadan 5-6 hazırlık maçı oynamayı hedefliyoruz.

Bayram Bektaş

Şu anda iyi bir oluşum var. Yeni gelen transferlerin çok çabuk adapte olduğunu görüyoruz. Biz buraya iyi oyuncunun yanında iyi karakterli oyuncuları da transfer etmeye çalışıyoruz. Burasının bir aile ortamı gibi olduğunu görüyorlar. Özellikle eski oyunculardan Osman Çelik ve Hasan Kılıç olsun gelenleri çok çabuk kabul ediyorlar.

“Aile olmalısınız”

Güzel bir ortam oluştu. Takım sahada mücadele ettiğinde o aile duygusunu görüyorsunuz. Bu gibi durumları gol atıldığında ya da yendiğinde de görüyorsunuz. Biz bu faktörlerin hepsini; tüm parametreleri birleştirip bir aile takımı; birlikte savaşan, birlikte kazanan, taraftarı coşturan bir takım meydana getirmeye çalışıyoruz.

Çünkü şampiyonluk yolu buradan geçer. Öncelikle bir aile gibi olmalısınız. Kaybettiğinizde de tekrar çok çabuk ayağa kalkmayı beceren bir grup olmalısınız. Biz bunları aşılamaya çalışıyoruz. Toplanalı kısa süre oldu. Her şey çok çabuk olmuyor. İnşallah hepsini başarıp, Samsun’a hazır bir şekilde tam takım dönüp, lige de bu şekilde başlamamız lazım.”

Okumaya devam et

Editör Seçimi

    Copyright © 2021