Bizimle İletişime Geçin

Video

Samsunspor-Balıkesirspor maçını kim kazanır?

Samsunspor-Balıkesirspor maçını kim kazanır? Hakkı Yeşilyurt ve Celil Sağır, kanaldaa youtube kanalında yeni başlayan ‘Futbol Konuşmaları’ programında Yılport Samsunspor-Balıkesirspor maçını yorumladı.

Samsunspor-Balıkesirspor maçı öncesi kanaldaa yorumcuları Hakkı Yeşilyurt ve Celil Sağır, yorumlarıyla Kırmızı-Beyazlı takımın dününü, bugününü ve yarınını konuştu. 35 dakikalık programda geçen sezon neden şampiyon olunamadı? Ertuğrul Sağlam’ın ayrılışının ardından Mehmet Altıparmak tercihi ve yapılan 21 transfer değerlendirildi.

Yeni kurulan kanalımızda bir yeni bir formatla daha karşınızdayız. Formatımızın adı ‘Futbol Konuşmaları’ Adından anlaşılacağı üzere program konumuz tabii ki futbol. ‘Futbol Konuşmaları’nda Samsunspor’un efsane futbolcularından Celil Sağır ile Samsun’un önemli futbol adamlarından Hakkı Yeşilyurt Samsunspor’a ve TFF 1.Lig’e dair yorumlarla karşınızda olacaklar.

Hakkı Yeşilyurt ve Celil Sağır’a görev favori Samsunspor

Hakkı Yeşilyurt, Balıkesirspor’un sezon sonunda ilk 10’da yer alamayacağını, kadrolar üzerinden değerlendirme yapıldığında Samsunspor’un 19 Mayıs Stadı’ndaki maçın favorisi olduğunu söyledi.

Celil Sağır ise Samsunspor’un rahat bir galibiyet alacağını iddia etti. Sağır, Samsunspor adına fark yaratacak oyuncuların Gökhan Karadeniz ve Yasin Öztekin olacağını, beklentisinin bu yönde olduğunu vurguladı.

Kanaldaa yorumcularının maça dair görüşleri şu şekilde:

Hakkı Yeşilyurt ne dedi?

“Balıkesirspor ligin ilk haftasında Boluspor ile karşılaştı. Çok büyük bir bölümünü izleme fırsatım oldu. Balıkesirspor’un ligin vasat ve vasat altı takımlarından biri olduğunu düşünüyorum. Transfer yasağı sebebiyle kadrolarına takviye yapamadılar. Mevcut takımlarıyla oynuyorlar. Bu şartlar altında geçen hafta aldıkları Boluspor galibiyeti çok kıymetli”

Celil Sağır - Hakkı Yeşilyurt

Samsun’un Dijital İçerik Platformu Kanaldaa yorumcusu Hakkı Yeşilyurt, Samsunspor’un galibiyete yakın taraf olduğunu söyledi.

‘Kadro kalitesi Samsunspor’u işaret ediyor’

“Ama Balıkesirspor’un TFF 1.Lig’de sezon sonunda puan sıralamasında ilk 10 içinde yer alacağını düşünmüyorum. Yılport Samsunspor’u resmi bir maçta izleme fırsatımız olmadı. Ama kadrolar, hedefler, beklentiler üzerinden baktığımızda maçın favorisinin Samsunspor olduğu görülüyor.”

Celil Sağır ne dedi?

“İlk haftayı Samsunspor’un BAY geçmesi bana göre bir dezavantaj. Balıkesirspor karşısında yaşanabilecek olası bir sürpriz sonuç gelecek hafta oynanacak Kocaelispor karşılaşmasının başka bir atmosferde oynanmasına sebep olabilir. İnsanların kafasında soru işaretlerine sebep olabilir. Ama ben Samsunspor’un bugün rahat kazanacağını düşünüyorum.”

Celil Sağır - Hakkı Yeşilyurt

Samsunspor’un efsane futbolcularından Celil Sağır, ev sahibi ekibin rahat bir galibiyet alacağını iddia etti.

‘Yılport Samsunspor maçın tek favorisi’

“Uzun bir aradan sonra taraftarın da özlemi diniyor. Taraftarla takımın bütünleşmesiyle bir fark yaratılacaktır düşüncesindeyim. Sezona yeni bir hoca, yeni bir oyun anlayışı, yeni futbolcularla başlıyor Samsunspor. Geniş kadro içinde oynayacak futbolcular kendini göstermek isteyecektir. Bu faktörler bugün Samsunspor’un avantajları olarak görülüyor.”

“Samsunspor adına öne çıkacak oyuncular olarak Gökhan Karadeniz ve Yasin Öztekin’i görüyorum. Onların performansı sonuç üzerinde belirleyici olacaktır.”

Yorum Yap

Yorum Yap覺n

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Editör

Video

Sedat Uygun : İngilizce dünyanın en basit dili

Sedat Uygun

Sedat Uygun, Türklerin İngilizceyi konuşmakta neden zorlandığını anlattı.

AmericanLIFE Samsun Kurucusu Sedat Uygun; Kanaldaa Youtube kanalında yayınlanan ‘Anlat İşini‘ programına konuk oldu.

İngilizce öğrenmenin püf noktalarını anlattı. İngilizce öğrenmek için daha çok maruz kalmak gerektiğini vurgulayan Uygun, ingilizcenin dünyanın en basit dili olduğunu söyledi.

Sedat Uygun

Eğitmenler, bilginin en fazla üretildiği ve en hızlı yayıldığı dilin İngilizce olduğunu vurgulayarak; ‘mesleğiniz ne olursa olsun, başarınız, bu dile hâkimiyetinize bağlıdır’ görüşünü savunuyor.

Peki İngilizceyi öğrenirken nelere dikkat etmek gerekli?

İngilizceyi hem anlayıp hem nasıl konuşabiliriz?

Mesleki İngilizce neden önemli? Yabancı dil öğrenmeyi kolaylaştıran yöntemler neler?

En kolay öğrenme için hangi yaş aralıklarında; hangi yöntemler kullanılmalı?

Yabancı dil öğrenenler arasında “Anlıyorum ama konuşamıyorum”; “Konuşabiliyorum ama yazamıyorum” gibi ifadeler yaygın. Bunlar neden kaynaklanıyor ve nasıl çözülür?

Tüm bunları AmericanLIFE Samsun Kurucusu Sedat Uygun sorduk.

Merak edilen bu soruların cevapları için programı keyifle dinlemeniz dileğiyle…

Okumaya devam et

Video

Muhtar Güven Akan : Muhtarlık kutsal bir görev

Muhtar Güven Akan

Muhtar Güven Akan, Kanaldaa Youtube kanalında yayınlanan ‘Anlat İşini’ programına konuk oldu.

Muhtar Güven Akan, Youtube kanalında konuştu. Samsun’un İlkadım İlçesi Kadifekale Mahallesi Muhtarı Güven Akan, Youtube programında samimi açıklamalarda bulundu. ‘Anlat İşini‘ programında soruları yanıtlayan Muhtar Akan, yaptığı işin kutsallığına değindi.

İlkadım İlçesi’nde bir ilköğretim, bir ortaokul; bir lise ve bir de işitme engelliler lisesi bulunan Kadifekale Mahallesi’ne bir de yüksek okul getirmeyi hedefleyen Muhtar Güven Akan; samimi açıklamalarda bulundu.

Muhtarın görev ve sorumlulukları nelerdir?

Muhtar mahallesi neler yapar veya yapmalı?

Muhtar Güven Akan

Muhtarlık görevinde kendisini duygulandıran anlar?

Önümüzdeki dönemde yapmayı planladığı işler neler?

Tüm bu soruların cevaplarını Anlat İşini programında konuşan Güven Akan; “Muhtarlık çok kutsal bir görev. 32 yaşında muhtar oldum. Ömrümü mahalleme verdim. Ömrüm mahalleme feda olsun. Daha yapacak çok işimiz var. Bu dönem en önemli hedefimiz ilkokul, ortaokul ve lisenin bulunduğu mahallemize yüksek okul getirmek. Bunun için de girişimlere başladık” dedi.

Unutamadığı anları paylaşan Güven Akan; “İhtiyaç sahibi ailelerimize yapılan yardımlar çok değerli. Mahallemizin gençleri ve çocukları için verdiğimiz mücadele beni çok heyecanlandırıyor. Ayrıca devletimizin katkılarıyla mahallemizin her insanına, her köşesine yardıma koşuyoruz” diye konuştu.

Okumaya devam et

Video

Onur Ferhat Karacan eczacıların sorunlarını anlattı

Onur Ferhat Karacan

Onur Ferhat Karacan; eczacıların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini Kanaldaa Youtube kanalında yayınlanan ‘Cevap Bekleyen Sorular’da anlattı.

Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan; yerelde ve ülke genelindeki sorunları dile getirdi. Youtube’da yayınlanan Cevap Bekleyen Sorular programına konuk olan Karacan, yaşanan sıkıntıları anlattı. Çözüm önerilerini sıraladı.

Eczanelerde neden ilaç olmadığını ayrıntılı bir şekilde ifade etti.

Özellikle son dönemde Samsun Eczacılık Fakültesi ile ilgili yaşanan gelişmelere değindi.

Onur Ferhat Karacan

Samsun’da gerekli altyapı ve öğretim elemanı olmadığı için eczacılık fakültesi öğrencilerinin; Gazi Üniversitesi’nde eğitim alacak olmalarını doğru bulmadıklarını ifade etti.

Karacan; Türkiye’deki Eczacılık Fakültesi sayısının 50’ye ulaştığını belirterek şunları söyledi:

“Ancak; içinde bulunduğumuz 2022 yılına kadar eczacı yetiştirmek için gerekli eğitim alanları; laboratuvarları ve eczacılık dallarında öğretim kadrolarında bulunmuş ya da uzmanlıklarını tamamlamış eczacılardan oluşması gereken eğitim kadroları oluşturulamamıştır.

Buna rağmen 15.03.2022 tarihinde dört duvardan başka bir şeyi olmayan Eczacılık Fakültesi öğrenci alınacağını; Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eczacılık Fakültesini kazanan öğrencilerimizin de rektörümüzün imzaladığı protokol ile Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde öğrenim göreceğini basından öğrendik.”

Okumaya devam et

Editör Seçimi

    Copyright © 2021