Samsunlu 5 yaşındaki yardım gönüllüsü

Yardım Koordinasyon Merkezi’nin en küçük yardım gönüllüsü ise 5 yaşındaki Mert Karaca oldu. Küçük çocuk annesi ile birlikte kıyafetleri katlayarak yardım kolilerine yerleştirdi.

Samsun
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da ‘Deprem Bölgesi Yardım Kabul Aracı’nda toplanan yardımlar Yardım Koordinasyon Merkezi’ne getiriliyor. Burada görevliler tarafından ayrıştırılıyor. Çalışmalarda görevlilerin yanı sıra ihtiyaç doğrultusunda gönüllü vatandaşlar da katılıyor. Depremzede vatandaşlara destek olmak için gelen gönüllüler depremzedelere yardımcı olmak için canla başla çalışıyor.

Samsun

Samsunlu 5 yaşındaki gönüllü

Giyim, ayakkabı, gıda, kozmetik, battaniye, yorgan, ısıtıcı gibi mağazalar oluşturan Yardım Koordinasyon Merkezi’ndeki çalışmalara katılan gönüllüler arasında öğrencilerden, esnaflara, ev hanımlarına birçok farklı iş kolunda çalışan vatandaş yer alıyor.

Samsun

Samsun’un Atakum ilçesi Yeşildere Mahallesi’nde yaşayan 5 yaşındaki Mert Karaca da annesi Hande Karaca ile birlikte depremzedeler için gönüllü olarak yer aldı. Annesi ile birlikte kıyafetleri katlayarak kolilere yerleştirdi.

Samsun

‘Yardım etmek istedik’

İki ablasıyla birlikte çalışmalara gönüllü olarak katılan öğrenci Beyza Öksüz ise, “Depremzedelere yardım etmek amacıyla burada çalıştık. Göçük altındaki çocuklar aklımıza geldikçe yüreğimiz param parça oluyor.

Samsun

Sıcakta durduğumuza, yorganın altına girdiğimize ve yemek yediğimize utanıyoruz. Psikolojimiz bozuldu. İnsanlar, ailelerini, evlerini, eşyalarını kaybetti. Çok üzülüyor ve duygulanıyoruz.

Bütün dünya, insanlarımızı kurtarmak için seferber oldu. Biz de evde boş oturamadık ve yardımımızın dokunmasını istedik. Oraya gidemiyoruz ama elimizden bir şey gelir düşüncesiyle belediye ekiplerine yardım ediyoruz” dedi.

 

Samsunlu 5 yaşındaki yardım gönüllüsü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!