Samsun’dan deprem bölgesine yardım

Samsun Valiliği koordinesinde deprem bölgesine kurtarma ekipleri ile birlikte birçok yardım malzemesi gönderildi.

Deprem
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu sabah saat 04.17’de merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve birçok kentte hissedilen 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından Samsun’da Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı düzenlendi.

Deprem

İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ardından yazılı açıklama yapıldı.

Deprem

Vali Dağlı imzalı açıklamada deprem bölgesine gönderilenlerle ilgili şu bilgiler paylaşıldı:

Depremde zarar gören şehirlerimize yardım için hareket etmek üzere hazır olan AFAD İl Müdürlüğümüzden 11 araç, 1 Mobil Koordinasyon Tırı, 36 arama-kurtarma personeli, 3 arama köpeği, Sağlık Afet Grubundan 3 UMKE aracı, 11 ambulans ve 35 personel, Güvenlik Afet Grubundan 1 araç ve 4 personel, Haberleşme Afet Grubundan 5 araç (5 mobil jeneratör), 2 mobil araç ve 17 personel, Beslenme Afet Grubundan 1 kamyon, 1 aşevi aracı ve 6 personel,

Samsun Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından 5 araç ve 13 personel, Enerji Grubundan 5 araç, 3 jeneratör ve 15 personel, Psikososyal Destek Grubundan 2 araç ve 10 personel, Hasar Tespit Grubundan 5 araç ve 10 personel, Yangın Grubundan 3 araç ve 15 personel, Teknik Destek ve İkmal Grubundan 1 Beko, 1 trayler, 1 öncü, 1 akaryakıt tankeri ve 4 personel,

Tahliye Yerleştirme Grubundan 5 araç ve 46 personel ile Barınma Çalışma Grubundan 1 tır (288 katlanır yatak) ilki saat 05.45’te olmak üzere saat 10.00 itibarıyla yola çıktı ve yükleme işlemi devam eden 15 tır da en kısa sürede yola çıkacak.”

Deprem

Samsun’dan deprem bölgesine yardım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!