Samsun’dan deprem bölgesine ilaç desteği

Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, yola çıkan 35 gönüllünün deprem bölgelerinde görev yapacağını açıkladı.

Deprem Bölgesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Eczacı Odası Başkanı Ecz. Onur Ferhat Karacan, Türkiye’deki eczacılar olarak tüm deprem bölgesine bölündüklerini söyledi.

Samsun Eczacı Odası olarak Kahramanmaraş ilinin kendi sorumluluklarında olduğunu kaydeden Karacan, “Samsun Eczacı Odası gönüllüleri 35 kişi Kahramanmaraş’ta Türk Eczacıları Birliği’nin organizasyonu ile kurulmuş olan eczanelerde eczacılık hizmeti vermek için yola çıktı” dedi.

Deprem bölgesi

Deprem bölgesindeki vatandaşımız ilaca kolayca ulaşacak

Bölgedeki çadır, konteyner, tır eczanelerde görev yapılacağını da belirten Karacan, “Bölgede 5 ayrı yerde eczane açılmıştır. O bölgedeki vatandaşlarımızın ilaca kolayca ulaşmasını sağlayacağız.

Deprem Bölgesi

Göçük altında kalan ilaçları sebebiyle kronik ilaçlarını kullanamayan hastalara ücretsiz ilaç vereceğiz. Tüm bunların bütçesi eczacılarımızın kendi bağışlarıyla karşılanacaktır. Gittiğimiz bölgelerde kurduğumuz ve hizmet verdiğimiz eczaneleri bilgilerinize sunuyoruz” açıklamasında bulundu.

Samsun’dan deprem bölgesine ilaç desteği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!