Samsun’dan deprem bölgesine 100 bin ekmek

Samsun Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesine gönderilen toplamda yaklaşık 300 personel ve 146 araç ile bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor.

Deprem bölgesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve fırıncılar işbirliği ile deprem bölgesine her gün 100 bin ekmek gönderiliyor,

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7, ardından Elbistan ilçesinde 7,6 büyüklüğünde yaşanan iki depremin sonrasında Samsun Büyükşehir Belediyesi tüm imkanlarıyla afet bölgesine destek olmaya devam ediyor.

Deprem bölgesine

Personel, araç ve teknik malzemelerini seferber eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, bölgede yapılan her türlü yardım ve destek faaliyetinde yer alıyor.

thumbnail
İlişkili Haber
Samsunspor’dan deprem bölgesine yardım

Ayrıca Samsun’dan deprem bölgesine iş makinası ve diğer insani malzemelerin gönderilmesi de sürüyor. Bugün itibariyle bölgeye gönderilen araç sayısı 146’ya yükselirken yaklaşık 300 personel de afet bölgesinde görev yapıyor. Bugün Havza ilçesinden 23 kamyon, 1 ekskavatör ve 1 arazöz deprem bölgesine doğru yola çıktı.

Deprem bölgesine

Seferberlik ilan edildi

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, tüm imkanları seferber ederek afet bölgesinde yardım çalışmalarında yer aldıklarını söyleyerek, “”Büyükşehir Belediyemiz tarafından depremzedelere dağıtılmak üzere genel hayatı etkileyen olumsuz şartların iyileştirilmesine katkı sağlanması amacıyla yardım malzemelerini bölgeye sevk ediyoruz.

Deprem bölgesine

Bir yandan araç ve teknik personel desteğimiz de sürüyor. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için gıda, kıyafet, ısıtıcı ve battaniye gibi insani yardım malzemeleriyle dolu 8 TIR’ımız daha afet bölgesine bugün ulaştı. Yardım malzemeleri taşıyan 6 TIR’ı daha bölgeye göndereceğiz” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

thumbnail
İlişkili Haber
Oyuncak bebeğini deprem bölgesine gönderdi

Deprem bölgesine Samsun’dan günlük 100 bin ekmek

“Ayrıca deprem bölgesinde doğalgaz ve elektrik sıkıntısından dolayı fırınlarda ekmek üretimi yapılamıyor. Bu nedenle bu konu ile ilgili de hızlıca harekete geçtik. Kentimizdeki fırıncı esnafımızla yaptığımız iş birliği sonrasında her gün 100 bin ekmeği TIR’ la afet bölgesine göndereceğiz.

Deprem bölgesi

İlk ekmek Tırı dün bölgeye gönderildi. Tüm kaygımız ihtiyacı olan depremzede kardeşlerimize yardımcı olmaktır. Birlik ve dayanışma içerisinde bu süreci atlatacağız. Devletimiz tüm imkanlarını bölge için seferber ediyor, biz de Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bölgeye gönderdiğimiz ekiplerimiz ile afet bölgesinde çalışmaya devam ediyoruz.”

Samsun’dan deprem bölgesine 100 bin ekmek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!