Samsun’da kış tedbirleri artırıldı

Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı, tedbir ve denetimlerin artırıldığını söyledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, yaptığı yazılı açıklamada kış koşullarına yönelik tedbir ve denetimleri artıracaklarını açıkladı. Vali Dağlı, soğuk ve yağışlı havanın kendisini hissettirmeye başladığı bugünlerde yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı yürütülen çalışmalarla ilgili uyarılarda bulundu.

Samsun Valisi
Vali Zülkif Dağlı, Samsun’da yoğun kar yağışında yolların kapanmaması için ilgili kurumların teyakkuz haline getirildiğiniu açıkladı.

Tüm kurumlar teyakkuzda olacak

Kış mevsiminde şehirlerarası ve şehir içi yollarla mahalle yollarının trafiğe açık bulundurulması ve güvenli trafik akışının sağlanması için bir dizi tedbir alındığını aktaran Dağlı, “İlgili kurumların alacağı tedbir, görev ve sorumluluklar belirlendi. Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünce ilan edilecek hava durumuna göre sorumluluk bölgelerinde tüm hazırlıklarını yaparak yaşanması muhtemel olumsuz durumlara karşı teyakkuz halinde olacaklar” ifadelerini kullandı.

kış

Zirai don ve soba zehirlenmesi

Vali Dağlı, 1 Aralık-1 Nisan 2023 tarihlerinde ticari amaçlı yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlara kış lastiği kullanma zorunluluğu getirildiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Kazasız ve sorunsuz bir kış mevsimi geçirilmesi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde seyahat edebilmesini sağlamak amacıyla tüm kurumlarımızla kış mevsimi koşullarına yönelik tedbir ve denetimleri artıracağız. Kurumlarımızca alınan tüm tedbir ve yürütülen çalışmaların yanı sıra zorunlu olmamakla ticari olmayan hususi araçlarda da kar lastiği kullanılması noktasında vatandaşlarımızdan hassasiyet göstermelerini istiyoruz.

Ayrıca yaşanması muhtemel zirai don, içme suyu şebekesi donması ve soba zehirlenmelerine karşı da dikkatli olunması gerekiyor. Vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi ve barınma ihtiyacı olanların barınmalarının sağlanması konusunda da çalışmalar yürütülecek. Olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı yüzünden hiçbir vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması için gayret gösterecegiz.”

Kış

Kış mevsimi nedeniyle servis araçlarına denetim

Bu mevsim nedeniyle resmi ve özel okul servis araçları ile taşımalı eğitim servis araçlarının karıştığı trafik kazalarının sıfıra indirilmesi için yürütülen denetimlerin de artırılarak kesintisiz şekilde sürdürüleceğini vurgulayan Dağlı, servis şoförlerinin kar lastiği kullanımının yanında araçlarının bakımını mevzuat çerçevesinde aksatmadan yapmasının bu konudaki en önemli tedbir olacağını kaydetti.

Kış

Samsun’da kış tedbirleri artırıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!