Samsun’da Kavak-Asarcık yolu hizmete alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’da Kavak-Asarcık yolununun bağlantı yollarını hizmete aldıklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmasına, ulaşım yatırımlarında Samsun’da hizmete alınan Kavak-Asarcık yolundan da söz etti.

Kavak-Asarcık

“Bu seçime yönelik bütün gayretimizi ortaya koyacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, işlerine, eser ve hizmet siyasetine bakacaklarını söyleyerek, “Biz ülkemizi kalkındırmak, milletimizi müreffeh hale getirmek için yatırımla, istihdamla, üretimle, ihracatla Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz” görüşünü paylaştı.

Türkiye Yüzyılı’nın inşasını milletle birlikte gerçekleştireceklerini kaydeden Erdoğan, kalkınan, büyüyen, gelişen Türkiye’nin imkanlarını, yatırımla, destekle, teşvikle, ücret artışıyla, yardımla milletin her kesiminin istifadesine sunacaklarını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Erdoğan, 2022’de hayata geçirilen projelerle 2023 programlarına değindi.

Geçen yıl 101 kilometresi otoyol olmak üzere 360 kilometre yeni bölünmüş yol, 834 kilometre bitümlü sıcak kaplamalı yol yaptıklarını anlatan Erdoğan, uzunluğu 13,3 kilometreyi bulan 5 yeni tünel ile 15,7 kilometreyi bulan 78 yeni köprüyü tamamladıklarını belirtti.

Kavak-Asarcık yolu

Ülkenin en önemli ulaştırma projelerinden 1915 Çanakkale Köprüsü’nü, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde hizmete açtıklarını hatırlatan Erdoğan, Malatya çevre yolunun birinci kısmını ve Malatya-Hekimhan yolunu, Diyarbakır Güney Batı çevre yolunu, Bitlis çevre yolunu ve Bitlis Çayı viyadüğünü, TOGG fabrikası bağlantı yollarını, Batman-Midyat yolunu ve Hasankeyf tünelini, yeniden inşa edilen Yusufeli yollarını, 39 tüneli ve 19 köprü viyadüğü, Eğiste Hadimi viyadüğü ile Hadim yolunun 63 kilometresini, uzunluğu 70 kilometreyi bulan Ağrı-Patnos yolunu, Şanlıurfa Kuzey Batı çevre yolunu, Mersin Otoyol Organize Sanayi Bölgesi bağlantı kavşağını, Samsun’da Kavak-Asarcık yolunu, Mardin’de Midyat şehir geçişi ve bağlantı yollarını hizmete aldıklarını kaydetti.

Kavak-Asarcık

Memur zammı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Memurlarımıza ve tüm emeklilerimize 2023 yılı ocak ayı maaş artışlarının yüzde 30 olarak uygulanacağı müjdesini veriyoruz” açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Asgari ücret desteğini 400 liraya yükseltme kararı aldık” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 milyon orman köylüsü için yeni bir destek projesi hazırladıklarını ve ORKÖY ödemesi kapsamında bu yıl 1,2 milyar lira tahsis ettiklerini söyledi.

Samsun’da Kavak-Asarcık yolu hizmete alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!