Samsun’da 553 milyon liralık 19 proje hizmete girdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da düzenlenen törenle 553 milyon liralık 19 proje hayata geçti.

Samsun’da Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni, Subaşı Katlı Otopark alanında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katılımı ile yapıldı.

Törende konuşan Bakan Kurum, Samsun ve Türkiye’de devam eden, tamamlanan projelerle ilgili açıklama yaptı.

Bakan Kurum, Subaşı Meydanı’nda Samsun Toybelen Sanayi Sitesi temel atma ve toplam 553 milyon liralık 19 projenin açılışı dolayısıyla düzenlenen törende, çevresiyle, doğasıyla, sağlıklı ve kimlikli şehirleriyle dünyaya örnek bir ülke olmak istediklerini söyledi.

Bakan Kurum, Samsun’u sanayi merkezleri, limanları, tarımsal üretim alanları, tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleriyle Türkiye’nin öncü ve marka şehri yapmak istediklerini belirtti.

Bakan Kurum Samsun'da

Sıfır atık sanayi

“Samsun’a devlet olarak bugüne kadar 30 milyar lirayı aşkın yatırımlar kazandırdık” diyen Bakan Kurum şöyle devam etti:

“Kentsel dönüşüm çalışmalarından geri durmadık. Yatırımların odağına hep kentsel dönüşümü aldık. Şu anda Türkiye genelinde yüzlerce şantiyemizde, on binlerce kardeşimizle 350 bin sosyal konut ve kentsel dönüşüm konutumuzun inşasına gece gündüz, yağmur çamur demeden devam ediyoruz.

Bir yandan deprem, sel ve heyelan riski altındaki alanları dönüştürürken, öte yandan tarihi kent merkezlerini tarihi dokusuna kavuşturuyoruz.

Samsun'da

Samsun’da da şehrimizin içinde kalan, esnafımızın, vatandaşlarımızın ihtiyacına cevap veremeyen Gülsan Sanayi Sitemizi yeni yerine taşıyoruz.

Sıfır atık sanayi konseptiyle Toybelen’de kuracağımız yeni sanayi sitemizde bin 526 sanayi dükkanımız olacak.

İçerisinde lokantasıyla, marketiyle, kafeleriyle 82 ticari alan yer alacak. İnşallah TOKİ Başkanlığımız eliyle yatırım değeri 500 milyon lira olan 750 bin metrekarelik bu alanda yürüttüğümüz dev projemizi 2023 yılının ilk aylarında Samsun’umuza armağan edeceğiz.

Subaşı Meydanı

Samsun’da Sosyal Konut Projesi

Allah’a hamdolsun, bu projemizi başta gençlerimiz olmak üzere emeklilerimiz, engellilerimiz, gazilerimiz ve şehit yakınlarımız ile aziz milletimizin her bir ferdi sahiplendi.

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla konut amaçlı arsa sayısını 1 milyona kadar çıkarmak için çalışmalarımıza başladık.

İstiyoruz ki bu ülkenin gerçek yükünü çeken, cefakar, vefakar olan imkanı kısıtlı vatandaşlarımız, gençlerimiz, emeklilerimiz ev sahibi olsun.

Samsun'da

Tabii bu muazzam projeyi sindiremeyenler sağından solundan çekiştirip iftira atmaya başladı. Memlekete faydası olmayan, iş yapmayıp iftira atan bu zihniyeti milletimiz çok iyi biliyor.

Suyu bulandıramayacaksınız. Sosyal medyada oynadığınız tiyatrolara seyirci bulamayacaksınız. Eskiler, ‘Takdir edemeyen tahkir eder’ der.

Tahkir etmek, ‘Bu konutları nasıl alacak?’ diyerek milleti küçük görmek, insanımıza güvenmemek bunların siyasi genlerinde var, zihniyet kodlarında var.

Gençlerin seçilme yaşının 18’e düşmesine engel olanlar, elbette ki 1 milyon 700 bin gencimizin ev sahibi olma arzusunu da kabullenemiyor.

Onlar istiyorlar ki küçük gördükleri milletimiz, kendilerine muhtaç kalsın. Onlar istiyorlar ki güvenmedikleri gençlerimiz, onlara bel bağlasın.

Samsun'da

Onlar istiyorlar ki tepeden baktıkları emeklilerimiz bir yere gelemesin. Onlara Samsun’dan sesleniyoruz.

Hangi yalanı atarsanız atın, hangi senaryoyu yazarsanız yazın, hangi masada neyin hesabını yaparsanız yapın biz bu projeyi 20 yıldır nasıl yaptıysak yine öyle yapacağız, vatandaşlarımıza en güzel şekilde teslim edeceğiz, milletimizin duasını alacağız.

Siz, gizli ortaklarınızla 6+2’li masanızda beceriksizliğin öncülüğünde, liyakatsizliğin ufkunda, taşeronluğun yolunda yürümeye devam edin. Biz milletimizle gönül gönüle olmaya, omuz omuza yürümeye devam edeceğiz.

İlk işaret fişeği…

Siz, hangi devletlerin kapılarını aşındırırsanız aşındırın, kimden icazet alırsanız alın, biz sadece milletin kapısında bekleyecek, yalnızca milletimizi dinleyeceğiz, yalnızca milletimizin dediğini yapacağız.

Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken de bu anlayışla Sayın Cumhurbaşkanı’mızı ve Cumhur İttifakımızı rekor oyla Allah’ın izniyle seçeceğiz.

Milli Mücadele’de ilk kıvılcımını yakan Samsun’umuz, inşallah 2023’ün de ilk işaret fişeğini, ilk kıvılcımını Türkiye’nin vaktini, Türkiye’nin zamanını, Türkiye’nin yüzyılını başlatacak.”

Murat Kurum Samsun'da

Samsun’da temeli atılan ve açılışı yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren Bakan Kurum, “Bugün hep birlikte; Samsun’umuzda, toplam 556 milyon liralık yatırım değeriyle Toybelen Sanayi Sitemizin; Samsunlu evlatlarımızın ilim ve irfan mekanı olacak Kitap Kafemizin temellerini coşkuyla atıyoruz.

Yine katı atık depolama tesislerinden bisiklet ve yürüyüş yollarına, meydan ve otoparklardan içme suyu ve atıksu hatlarına kadar toplam 553 milyon liralık 19 projemizin de açılışını heyecanla gerçekleştiriyoruz.

Samsun tarihinde iz bırakacak tüm bu projelerimiz, kitap kafemiz, Toybelen Sanayi Sitemiz; Samsunlu kardeşlerimiz için hayırlı uğurlu olsun.

Bu aziz şehre; devlet olarak bugüne kadar 30 milyar lirayı aşkın dev yatırımlar kazandırdık.

Bakanlık olarak; bu yatırımların 17 milyar liralık kısmını gerçekleştirmenin mutluluğunu, gururunu yaşıyoruz” dedi.

Kentsel Dönüşüm

Bakan Kurum konuşmasının ardından Kıran Mahallesi’nde kentsel dönüşüm kapsamında tamamlanan dairelerin tapularını hak sahiplerine teslim etti.

Tören sonrasında da bölgede esnaf ziyaretinde bulunup vatandaşlarla sohbet etti.

Samsun'da

Samsun’da 553 milyon liralık 19 proje hizmete girdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!