Samsun’da 3 günde 2 bin 545 kişi kan bağışı yaptı

Samsun'da Büyükşehir Belediyesi’nin afet nedeniyle Türk Kızılay’a tahsis ettiği Çok Amaçlı Salon’da yürütülen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da vatandaşlar deprem bölgesindeki insanlara yardım ulaştırabilmek için seferber oldu. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ilde hissedilen iki büyük deprem sonrasında Türk Kızılay ülke genelinde vatandaşlara kan bağışı çağrısı yaptı.

Bu çağrı üzerine Samsun’da birçok vatandaşın kan bağışında bulunmak için gelmesi nedeniyle yoğunluk oluştu. Kan bağışı işlemlerinin yoğunluk nedeniyle daha rahat, hava şartları nedeniyle daha uygun ve koordineli bir şekilde yapılması için Samsun Büyükşehir Belediyesi, Çok Amaçlı Salon Şehit Erol Olçok katını bu süreç için tahsis etti. Vatandaşların yoğun talebi sonrasında 3 günde Samsun genelinde 2 bin 545 kişi kan bağışında bulundu.

Samsun

Birlikte atlatacağız

Kan bağışı alanını ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Ülkemizi derinden etkileyen deprem afetinin ardından kenetlenen vatandaşlarımız kan vermek için yağmur çamur, soğuk demeden sıraya girdi. Biz de onların bağış sürecini kolaylaştırmak adına üzerimize düşeni yapmak adına hassas bir süreç yürütüyoruz. Bu felaketi hep birlikte atlatacağız” dedi.

Samsun
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kan bağışı yapılan bölgeyi ziyaret etti.

Samsun kan bağışı için büyük duyarlılık gösterdi

Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, kan bağışı için Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin süreci hazlandırmak adına kendilerine salon tahsisi etmesi nedeniyle teşekkür ederek şunları söyledi:

Samsun
Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım. (Fotoğraflı)

“Vatandaşlarımız kan bağışına çok yoğun destek veriyor. 3 günde 2 bin 545 ünite kan bağışı yapıldı. Büyükşehir Belediyemize de teşekkür ediyoruz. Bu alanı bize tahsis etti. Bağışçılarımız sıcak bir ortamda bağışlarını gerçekleştirebilecek. Ancak bir uyarıyı da buradan yapmış olalım.

Kan uzun süre saklanamayan bir üründür. Kan bağışının önümüzdeki günlere yayılmasının stok ve test süreçleri açısından daha uygun olacağını hatırlatalım. Günlük ihtiyaç doğrultusunda bağış alacağız. Bu nedenle vatandaşlarımızdan resmi açıklamaları takip ederek bağış noktalarına gelmelerini rica ediyoruz.”

Samsun

Kan bağışında bulunan Tuncay Bal, deprem felaketini duyar duymaz ihtiyaç olacağını düşünerek hemen kan bağışında bulunmaya karar verdiğini söyleyerek “Hepimiz çok üzüldük. Hep birlikte destek olmak zorundayız depremi yaşayanlara. Elimizden gelen tek şey kan bağışıydı şuan için. O yüzden buradayız” dedi.

Kan bağışında bulunan Hüseyin Öztürk ise şunları söyledi:

“Ülke olarak çok büyük bir felaket yaşadık. Ama bunu hep birlikte atlatacağız. Allah oradaki insanların yardımcısı olsun. Onlara kan bağışıyla destek olmak için buradayız.”

Samsun’da 3 günde 2 bin 545 kişi kan bağışı yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!