Samsun’da 192 okula kütüphane yapıldı

Samsun'da "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" kapsamında kütüphanesi bulunmayan 192 okulda kütüphane oluşturuldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi” kapsamında Samsun’da da birçok okulda kütüphane yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, bu kapsamda 192 kütüphane açılarak okullarda bulunan toplam sayının 896’ya ulaştığı vurgulandı.

Kütüphane

Açıklamada görüşlerine yer verilen İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar, proje kapsamında kentte kütüphanesi bulunmayan okul kalmaması için çalışmalarına devam ettiklerini aktardı.

Donatım malzemelerinin tamamen meslek liseleri ve mesleki eğitim merkezlerinde üretildiğine dikkati çeken Ağar şunları kaydetti:

Kütüphane

“Ayrıca Bakanlığımızın hayat boyu öğrenme kurumlarında geri dönüşüm ve sıfır atık temalı eğitim ve farkındalık çalışmaları kapsamında 17 ilçemizin tamamında geri dönüşüm kütüphaneleri kurularak hizmete açıldı. Yine mevcut ve yeni yapılanları da içerik açısından zenginleştirmek amacıyla kitap sayılarını artırdık. Daha önce 645 bin 380 kitap bulunurken, bugün itibarıyla bu sayıyı 1 milyon 352 bin 652’ye çıkarttık. Yaptığımız planlama ve projelerle en kısa sürede kitap sayımızı 2 milyona yükseltmeyi hedefliyoruz.”

Kütüphane

Samsun’da 192 okula kütüphane yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!